Lukáš KUBÁT, redaktor
Hlavní město podpoří podnikatele mnoha způsoby. Jedním z nich je odpuštění několika poplatků.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora /Praha sobě/
Jednak jsou to tedy místní poplatky z ubytování pro hotely, které tímto chceme podpořit, a to až do konce roku, tedy pro tu dobu, kdy budou zápasit o každého návštěvníka Prahy. Dále jsme rozhodli o odpuštění poplatků ze záborů, takže každá provozovna v Praze si bude moci zdarma vyndat své zboží před svůj provoz a nabízet Pražanům své produkty na otevřeném vzduchu.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Uliční prodej před provozovnou by mohl být podnikatelů umožněn hned s částečným uvolňováním mimořádných opatření. Poplatky budou ale odpuštěny i majitelům restaurací.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora /Praha sobě/
My jsme rozhodli, že odpustíme jak poplatek za zábor, tak i nájmy všem předzahrádkám v Praze, takže tím podpoříme zase restaurace, aby mohly ten svůj provoz jakmile vláda omezí ty restriktivní opatření, jakmile zruší, tak aby mohly rychle nakopnout ten svůj provoz.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Tyto návrhy získaly podporu všech zastupitelských klubů.

Patrik NACHER, předseda zastupitelského klubu /ANO/
Za mě je to impuls jako do společnosti v tom, že jsme schopni se na tom shodnout koalice a opozice. Všechny ty tisky vznikaly v posledních dnech a i přesto vlastně z toho vznikne nějaký konkrétní záměr, to znamená, že už neplatí takové ty věci, že to trvá týdny, měsíce a že se na tom potřebujeme dohodnout a tak dále, že jsme schopni se domluvit na úrovni hodin nebo dnů.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Zastupitelé napříč politickým spektrem by v rozpočtu rádi našli i další finance na podporu podnikání.

Zdeněk ZAJÍČEK, zastupitel hl. m. Prahy
Pracovní skupina pro ekonomiku a podporu podnikání, která ad hoc vznikla k tomuto účelu, tak zahájí svoji činnost neprodleně. Bude připravovat konkrétní návrhy programu. Myslím si, že nejpozději příští zastupitelstvo, které by mělo být v květnu, by mělo už o konkrétních programech, které bysme chtěli vyhlásit, tak by mohlo rozhodovat.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Občanští demokraté by například uvítali zřízení speciálního fondu pro podnikatele. Jisté je už teď to, že Praha podpoří malé a střední podnikatele částkou v řádech miliard korun.