Natálie FORSTEROVÁ, redaktorka 
Pražské městské části si rozdělí půl miliardy korun z investiční rezervy. Celkem takto hlavní město podpoří 66 projektů. Většina peněz půjde na školství. Radnice peníze použijí ale také na úpravy veřejných prostranství či na rozvoj veřejné vybavenosti. 

Natálie FORSTEROVÁ, redaktorka 
Vedení hlavního města rozhodlo o tom, jak se letos rozdělí investiční rezerva pro městské části. Ta letos činila stejně jako v minulém roce 500 000 000 Kč. Jde o peníze, které se každoročně vyčleňují z příjmů hlavního města a to vždy při schvalování rozpočtu. 

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora hl. m. Prahy 
Podpořili jsme dohromady 66 projektů, 80 % z té celé částky z té půl miliardy korun jde do školství, jde do základních škol a školek, na udržení kapacit, na navýšení kapacit. Velké částky jdou třeba do obcí jako jsou Řeporyje, Štěrboholy, Velká Chuchle, které řeší své školy, ale například 20 000 000 Kč jde na Prahu 4 na revitalizaci koupaliště. 

Natálie FORSTEROVÁ, redaktorka 
A nejen to, příspěvek ve výši 15 000 000 Kč získala například i městská část Praha 16 a to konkrétně na stavbu tohoto krytého bazénu v Radotíně, který tak doplní stávající areál, ve kterém sídlí místní školy a koupací biotop. 

Karel HANZLÍK, starosta MČ Praha 16 
Bazén je z hlediska investiční částky ve výši 100 000 000 Kč, dlouhodobě je to jeden z největších požadavků od občanů z Radotína. 

Natálie FORSTEROVÁ, redaktorka 
A peníze z investiční rezervy poputují také na městskou část Praha 2. 

Alexandra UDŽENIJA, místostarostka MČ Praha 2 
Dostaneme 10 000 000 na revitalizaci stráně v Riegrových sadech, která bude, ta celková revitalizace, bude kolem 28 000 000 korun. 

Natálie FORSTEROVÁ, redaktorka 
Celkem 4 000 000 Kč získala také městská část Praha - Běchovice, která za tyto peníze vybuduje multifunkční hřiště. 

Ondřej MARTAN, starosta Běchovic 
Pro nás 4 000 000 Kč jsou samozřejmě vítanou částku, nicméně, řekl bych, že to zůstalo za očekáváním, protože městská část právě Běchovice měla mnohem vyšší požadavky a i ve vztahu k Pražskému okruhu a k tomu, jak bude městská část vlastně zatížena a zároveň se vlastně víceméně část naší městské části obětuje pro ostatní. 

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora hl. m. Prahy 
My jsme poměrně výrazně zvýhodnili ty menší městské části, jak plyne už toho rozdělení těch 220 000 000 Kč do těch opravdu malých městských částí nečíslovaných, protože jsme chtěli zohlednit, že tyto městské části mají nižší příjmy. Další kritéria byly připravenost projektu, soulad s prioritami magistrátu, připomínám, že jednou z těch priorit bylo právě školství, druhá priorita byla údržba veřejného prostoru. Hodnotili jsme samozřejmě i kolik ta městská část dostala třeba v minulosti na dotacích a kolik z toho byla schopná čerpat. 

Natálie FORSTEROVÁ, redaktorka 
Dohromady letos městské části zažádaly o investiční dotace na jednotlivé projekty ve výši přes 2 miliardy korun. Magistrát tak měl stejně jako každý rok z čeho vybírat.