Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Praze v příštím roce vzrostou běžné výdaje. Důvodem je například vyšší státní dotace na školství nebo zvýšení platů zaměstnanců veřejného sektoru, řekl to náměstek primátora Pavel Vyhnánek.

Jan VARGA, moderátor
Hlavnímu městu v příštím roce vzrostou běžné výdaje, uvedl to náměstek primátora Pavel Vyhnánek. Podle jeho slov za to může státem nařízené zvýšení platů zaměstnanců veřejného sektoru a také vyšší státní dotace na školství. Přesné částky ale zatím kvůli stále probíhající diskusi ve vedení města sdělit odmítl.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora hl. m. Prahy
To číslo bych ještě neprozrazoval, protože stále v koalici jednáme. Nicméně samozřejmě klíčovou roli v tom bude hrát příspěvek školám, který ale zároveň nám kompenzuje stát, takže o té více než dvou miliardách, 2,4 miliardách korun, o které se bavíme, tak to je na jedné straně příjem od státu, na druhé straně výdej, běžný výdej, hlavního města Prahy.

Jan VARGA, moderátor
Návrh rozpočtu bude hotov v příštím týdnu a následně ho projednají pražští radní a také zastupitelstvo. To, že město zatím nemá žádná konkrétní čísla, kritizuje pražská opozice. Podle předsedkyně zastupitelského klubu ODS navíc město dlouhodobě nehospodaří dobře.

Alexandra UDŽENIJA, předsedkyně zastupitelského klubu
Pokud bude navyšování běžných výdajů takto růst neustále, tak do třech let Praha nebude mít a nemůže mít vyrovnaný rozpočet. Je to naprosto tristní stav. Tahle koalice neinvestuje, nestaví se školy, nestaví školky, nestaví se obchvaty, nestaví se nic, co se má stavět.

Jan VARGA, moderátor
Nárůst běžných výdajů bude podle vedení města o něco menší, než tomu bylo při schvalování rozpočtu před rokem. Pro letošek jsou schváleny běžné výdaje ve výši více než 59 miliard. Nárůst pro příští rok je podle náměstka Vyhnánka nutný.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora hl. m. Prahy
Já to naopak vlastně vítám, že k tomu dochází. Ona určitou roli tam hraje nárůst žáků v Praze, ale rovněž to, že stát na ty školy dává o něco víc peněz, což je bezpochyby dobře.

Jan VARGA, moderátor
V prvním pololetí letošního roku skončilo hospodaření Prahy přebytkem více než 8 a půl miliardy. Příjmy dosáhly na 48,2 miliardy a výdaje pak 39,53 miliardy korun.