Jan VARGA, redaktor
Největší pražský nevěstinec Showpark žádá po Praze slevu na nájemném v rámci programu na pomoc pražským podnikům, který nedávno magistrát spustil. Koronavirová krize se podle vedení Showparku podepsala i na tomto podnikání, a tak chce s městem jednat o podobě nájmu za dobu, kdy byl podnik uzavřen. Vedení města ale v tomto případě jakékoliv kompenzace odmítá.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora /Praha sobě/
Já to beru trochu jako provokaci. Oni tedy uvedli, že dostali nějakou podporu od státu, což je z mého pohledu skutečně nepochopitelné. A myslím, že to hezky ilustruje, jak stát tu pomoc podnikatelům nepomýšlí. My rozhodně žádnou podporu ze strany města neplánujeme. Neplánujeme ani žádné snižování nájmu, to je naprosto vyloučené.

Jan VARGA, redaktor
Praha se dlouhodobě snaží o to, aby podnik, který má podle vedení Prahy organizovat prostituci, budovu, kterou vlastní magistrát opustil. Primátor Zdeněk Hřib už dříve vyzval jeho vedení k vystěhování ale neúspěšně. Na postoji Prahy nic nezměnilo ani osobní vystoupení ředitele Showparku na posledním loňském zastupitelstvu.

Zbyněk MATYLA, ředitel Showparku
Ten argument chápu. Majitel nemovitosti má rozhodně právo rozhodnout o tom, co tam chce mít. Já jsem jenom apeloval na to, ať otevřeme ten dialog, v jakém harmonogramu ten Showpark někam přesunout, abych mohl pokračovat, a právě abysme minimalizovali ty negativní dopady na obyvatele města.

Jan VARGA, redaktor
Městský soud v rámci sporu s bývalým nájemcem tržnice firmou Delta Center už dříve rozhodl o tom, že podnik nemá právo v budově setrvávat.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora /Praha sobě/
Pro mě už je to de facto uzavřená kapitola. Městský soud už jednou pravomocně rozhodl, že tržnice patří městu nikoliv společnosti Delta Center. Společnost Showpark měla nájemní smlouvu se společností Delta Center, takže vlastně soud už jednou jasně řekl, že ta nájemní smlouva není platná.

Jan VARGA, redaktor
Mezi podnikem a městem neexistuje žádný smluvní vztah, nelze tedy jednat o jakékoliv slevě na nájemném. V podmínkách, které musí podniky žádající o slevu splnit, je navíc stanoveno, že žadatel nesmí být s magistrátem v soudním sporu a nesmí mu dlužit žádné peníze.