Moderátor: Venkovní stánky musejí z pražské holešovické tržnice do konce února zmizet. Město asi dvacítce prodejců na konci roku vypovědělo nájemní smlouvu. Zároveň jim ale nabídlo místo v jedné z vnitřních hal. Celý areál tržnice chce město zkultivovat a venkovní prodej už neplánuje obnovit. S tím ale pochopitelně někteří prodejci nesouhlasí.

Marie Veselá, reportérka /Holešovice/: Vy tady máte třeba motorku s hodinkami...

Prodejce: ... a různá světýlka, baterie... Drobné elektro.

Marie Veselá, reportérka: Slyšela jste už o tom, že byste se měli přesunout do některé z těch hal? A co na to říkáte?

Prodejce: Že je to nesmysl. Nebudou tam chodit lidi.

Marie Veselá, reportérka: Říká žena v hnědém kulichu, která sedí za pokladnou i se psem. Ostatní oslovení trhovci na mikrofon mluvit nechtějí. Všichni se ale obávají toho stejného – že kvůli stěhování ztratí zákazníky.

Prodejce: V létě je příjemnější být venku, ale ani v zimě to nevadí. Jenom když prší, tak je to nepříjemné.

Marie Veselá, reportérka: Odpovídá žena, která sem podle svých slov chodí nakupovat pravidelně. Areál tržnice je od r. 1993 kulturní památkou. Podle náměstka primátora Pavla Vyhnánka (Praha sobě) se ke stavbám s prvky novorenesance a secese venkovní stánky nehodí.

Pavel Vyhnánek, náměstek primátora hl. m. Prahy (Praha sobě): Tu kulturní památku znehodnocují. Zakrývají ji. Shazují ji někam, kam vlastně vůbec nepatří.

Marie Veselá, reportérka: Místo stánků chce město mezi halami bývalých jatek vysázet stromy. Zkultivovat plánuje do budoucna celý areál, říká Vyhnánek.

Pavel Vyhnánek, náměstek primátora hl. m. Prahy (Praha sobě): Chceme zkultivovat vůbec veřejná prostranství v rámci tržnice a chceme postupně začít rekonstruovat ty jednotlivé haly. Ale dopředu avizuji, že je to proces minimálně na deset let. Nicméně chceme, aby už nějaké konkrétní kroky byly vidět.

Marie Veselá, reportérka: Čas na vystěhování mají stánkaři do konce února. Někteří z nich ale věří, že se jim podaří rozhodnutí magistrátu ještě zvrátit.