Filip HORKÝ, moderátor
Stovkám pražských prostitutek hrozí, že skončí na ulici. Praha se chystá zavřít jeden z největších a z nejznámějších nevěstinců. Show park v Holešovicích. Magistrát totiž vyhrál soudní spor s letitým nájemcem celého areálu a provozovatele vyzval k vyklizení budov. Jenže podle odborníků tímto krokem Praha ztratí nad prostitucí možnost kontroly.

Michal CAGALA, redaktor
Dívky nabízející sexuální služby si tu muži vybírají jako na trhu. Vykřičený dům s názvem Showpark se přitom na tržnici skutečně nachází. V Holešovicích hned vedle stánků s levným oblečením. Magistrát ale vyzval provozovatele k vyklizení.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora /Praha sobě/
Zákonodárce nám nedal možnost, jak tyto prostory legálně pronajmout pro podobnou činnost.

Michal CAGALA, redaktor
Praha totiž nájemcem celého areálu, firmou Delta center, pravomocně vyhrála soudní spor o nájemní smlouvu a tudíž podle města neplatí ani podnájem pro Showpark. Kdy přesně bude muset jeden z největších a nejznámějších nevěstinců v Praze vyklidit tyto prostory, neví ani sám magistrát. Čeká ještě na výsledek dalšího soudního řízení. Jediné telefonní číslo na provozovatele je nedostupné. V minulosti se ale vyjádřil třeba pro deník Blesk s tím, že spolupracuje s několika stovkami dívek a že bezvýsledně žádal město o náhradní lokalitu.

reportér/citace Zbyněk Matela, provozovatel Showparku
V době, kdy jsme začali plánovat existenci podniku, byla poptávka po tom řešit problematiku prostituce v centru města. Skutečnost, že majitelem areálu tržnice bylo město, nám tehdy dávala jistotu, že se jedná o dlouhodobý zájem města řešit prostituci.

Michal CAGALA, redaktor
Podle psychologa a odborníka na závislosti Ivana Doudy skončí zavřením Showparku stovky prostitutek na ulici, anebo v privátech po celé Praze.

Ivan DOUDA, odborník na závislosti
Vždycky je dobré, když jsou tyhle ty dámy pracující v takzvaném sex byznysu, když jsou někde koncentrované. A je s nimi možný jakýsi kontakt, dohled, snížená kriminalita. Daleko horší přístupnost nějakých dealerů drog a podobně. Čili zhorší to situaci pro Pražany i pro ty ženy.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora /Praha sobě/
Stejně bychom mohli říct, že jednu z hal v tržnici pronajmeme pro výrobu pro pěstování marihuany nebo výrobu nějakých drog, protože ji tím pádem budeme mít pod kontrolou. Taky bychom to nemohli udělat.

Michal CAGALA, redaktor
Obrovský areál holešovické tržnice chce město postupně nechat celý přebudovat. Už by tu neměla mít místo nejen prostituce, ale ani prodejci levného zboží. Radní chtějí tržnici podle západních vzorů proměnit v pulsující areál s kvalitnějšími obchody a restauracemi. Michal Cagala, Seznam.cz.