Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Praha by se měla zbavit protiatomových krytů. Navrhuje to radní hlavního města pro finance Pavel Vyhnánek. Metropole v současnosti spravuje 2 stovky takových staveb a jejich údržba město vyjde na 100 000 000 Kč ročně.

Jan VARGA, redaktor
Hlavní město by se mělo zbavit nepotřebných krytů civilní ochrany, které měly za komunismu poskytnout bezpečí v případě jaderného útoku. Navrhuje to pražský radní Pavel Vyhnánek. Podle něj by tak magistrát ušetřil až 100 000 000 ročně. Právě tolik totiž město platí za jejich údržbu.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora hl. m. Prahy
Dle mého názoru je celá řada těchto úkrytů, které byly vybudovány v padesátých letech, jež dle mého názoru již dlouho nepotřebujeme. Vlastně zbytečně utrácíme peníze za jejich údržbu. Neříkám, že se mají rušit všechny. Určitě se nebavíme o tom, že by se rušila zařízení třeba v metru na protichemickou ochranu nebo pro případ blackoutu, určitě ne.

Jan VARGA, redaktor
V metropoli existuje více než 750 stálých úkrytů, celkem na 200 jich má ve správě hlavní město. Některé prostory pronajímá soukromníkům. Bunkry jako je například Bezovka pod Parukářkou se pak otevírají například pro exkurze.

Libor KOUSAL, náměstek ředitele Správy služeb hl. m. Prahy
Úkryty CO, pokud je o to zájem, tak je využíváme v součinnosti s městskou částí pro návštěvy obyvatel, exkurze pro školní zařízení anebo pro filmaře.

Jan VARGA, redaktor
Do roku 2017 poskytovalo Praze dotaci ve výši 50 000 000 Kč Ministerstvo financí. Nově už ale magistrát nedostává od státu ani korunu. Podle radního Vyhnánka je proto nasnadě otevřít debatu co s kryty dál.

Pavel VYHNÁNEK, náměstek primátora hl. m. Prahy
Řada těch bunkrů je třeba v obytných domech, ve sklepích, takže věřím, že ty domy by třeba tyto prostory uvítaly pro různé skladovací prostory. Některé bunkry by třeba šlo pronajmout i dlouhodobě, jiné bunkry by šlo odprodat. Skutečně záleží případ od případu.

Jan VARGA, redaktor
Pokud by se Praha krytů zbavila, ušetřila by za 10 let miliardu korun, která by se podle radního dala využít jinde. V unikátních prostorách by pak mohly vzniknout sklady, obchody nebo garáže.