Natálie FORSTEROVÁ, redaktorka
Pražská developerská společnost, tak se jmenuje nová městská firma, jejíž založení odsouhlasili zastupitelé na květnovém jednání. Organizace se bude zabývat takzvaným land developmentem.

Petr HLAVÁČEK, náměstek primátora hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
Smyslem je, aby připravovala území, které jsou v majetkové držbě města nebo městských organizací a připravovala na nich projekty tak, aby došlo k něčemu, čemu se pracovně říká dohoda o území, vznikly vymezené veřejné prostory, místa k zástavbě a potom dalším rozhodnutí, aby se debatovalo jakou formou tam budou budovány převážně byty, protože to je hlavní cíl té organizace. Určitě část ve spolupráci se soukromým sektorem, určitě tam svoje místa budou mít družstva a určitě tam vznikne i výstavba města, která by po definování toho zadání zpracovával stávající odbor investic.

Natálie FORSTEROVÁ, redaktorka
Magistrát má pro výstavbu bytů v metropoli vytipováno celkem 40 městských pozemků. Jedním z nich je i Palmovka v Praze 8.

Petr HLAVÁČEK, náměstek primátora hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
Mohlo by tam vzniknout třeba zhruba 5 bloků bytové zástavby s obchodním parterem, je tam místo pro park, a to území může vhodně doplnit tu stávající zástavbu Libně. Je to velmi zanedbané území, očekává vlastně takovouhle úpravu.

Natálie FORSTEROVÁ, redaktorka
Kromě magistrátu a vedení radnice bude městský developer spolupracovat také s městskými částmi, Dopravním podnikem či Technickou správou komunikací a dalšími správci městské infrastruktury. Organizace vznikne k letošnímu 1. červnu a Praha do ní vloží neinvestiční příspěvek ve výši 13 000 000 Kč.