Radní Petr Hlubuček pro Pražský deník:

V pondělí si náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (na snímku) naměřil zvýšenou teplotu a následně si nechal udělat test na koronavirus. Ten ukázal, že trpí nemocí covid-19.

* Tušíte, kde jste se nakazil?

Nevím, infekční jsem podle hygienické stanice od soboty. Teď jde tedy o to, abychom využili metodiku trasování a zjistili, zda je někdo z mých kontaktů pozitivní. Ale od koho jsem se nakazil, se zjistit nedá. Jedině, že by se ten pozitivní člověk sám přihlásil. Ale absolvoval jsem o víkendu výšlap na Sněžku, kde bylo hodně Poláků. Byl jsem na valné hromadě Úpravna vody Želivka, kde seděli i starostové několika obcí. V minulém týdnu jsem děkoval za dobrou práci dobrovolným jednotkám hasičů z Prahy.

* Váš postup pochválila ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová jako příkladný. Co jste tedy dělal?

V pondělí v průběhu dne jsem se přestal cítit dobře, večer jsem si pak naměřil teplotu 37,8 °C. Zavolal jsem do soukromé laboratoře, která dělá testy, ať mi v úterý pošlou někoho na odběry. Test na protilátky vyšel negativně, stejně jako před týdnem. Večerní test metodou PCR však potvrdil, že jsem pozitivní na covid-19. Ihned jsem kontaktoval paní Jágrovou, abychom domluvili další postup. Inkubační doba je tři až pět dnů, takže se i kolegové musí nechat testovat opakovaně, protože je možné, že teď jim vyjde, že jsou negativní.

* Jak se cítíte?

Příznaky jsou podobné jako u chřipky. Bolí vás hlava, kašlete. Neberu žádné léky, potřebuju to prostě „vyležet“, i když teď moc odpočívat nemůžu. Teplotu jsem měl jen první den. Mám toho hodně, potřebuji nutně pracovat z domova, když mi to zdravotní stav dovolí. Jen doufám, že se nákaza na magistrátu „nerozjede“, protože úřad musí fungovat dál.