Nadstandardní vazby primátorky Krnáčové na finanční skupinu Penta opět vyplouvají na povrch. Zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo na její návrh záměr postavit v okolí Masarykova nádraží kapacitnější projekt, než současný plán umožňuje.

Nový komplex budov bude významnou přestavbou Prahy v centru města, jednou z největších v historii. Zástupci ANO, TOP 09, ODS a ČSSD přitom hlasovali ve prospěch Penty i přes to, že nikdo nemá jasnou představu, jak bude zástavba nakonec vypadat. Penta má díky tomu nakročeno k výstavbě bez větších omezení. Bude tam dostatek občanské vybavenosti? Dostatek zeleně? Bude komplex dobře prostupný pro pěší? Nevíme. Tady je jasně vidět, kdo na zastupitelstvu hlasuje v zájmu developera a kdo v zájmu občanů.

Město si mělo nechat svého žolíka v rukou, a ne jenom bezmocně přihlížet, co si budou soukromí investoři dělat v Pražské památkové rezervaci.

Pražané by si měli tento moment zapamatovat. Až jim střed města zastíní beton bez hranic, mohou stížnosti posílat přímo panu Babišovi, protože jeho současná primátorka Krnáčová už bude dávno uklizena do nějaké méně důležité funkce.

 

Autor: Petra Kolínská