Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka
O pokutách, které hrozí lyžařům a snowboardistům na pražském Petříně, jsme vám už říkali. Mají se ale bát i děti, které tam sáňkují nebo bobují? Po dnešku už je snad všechno jasné. V parku se objevily nové cedule vyznačující místa, kde jsou zimní sporty povolené.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor
Když jsou lyžařské areály zavřené lidé se našli jiný způsob, kde provozují zimní radovánky. Navíc za méně peněz než v zimních střediscích a s krásným výhledem na Prahu.

Andrea JEŽKOVÁ, redaktorka
Jsi si sem přišel sáňkovat?

dítě
Ano, přišel. Je to tady super. Sníh je trošku tvrdej, takže to trošku bolí. Už má za sebou 6 jízd a teď chceme jít na lanovku sjet si to celý.

Andrea JEŽKOVÁ, redaktorka
Umí táta řídit?

dítě
Jo, umí. Stříkalo mi to do obličeje a chviličku mě to bolelo.

mluvčí
Sjezdovky jsou lepší. Ale když není nic jiného, tak to ujde.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor
Petřín je přírodní památka ale zimní sporty jsou zakázané jen v některých jeho částech. Na Nebozízku, Semenářského, Lobkowiczké, Strahovské zahradě a v Růžovém sadu. Na ostatních místech se sáňkovat nebo bobovat smí.

mluvčí
Tam jsou nějaký přesný parcely napsaný, na kterých se to nesmí. A tahle ta parcela přesně není ta, která tam je jmenovitě vyjmenovaná.

Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy /Piráti/
Tu vyhlášku z mého pohledu je nutné aktualizovat. Já vůbec nechápu, jak to mohlo v téhle podobě někdo tenkrát před 20 lety schválit.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor
Změnit pražskou vyhlášku ale nějakou dobu trvá a to by sníh už asi nevydržel. Proto park pod Petřínem zdobí nové cedule, které lidem radí, kde mohou zimní sporty provozovat.

Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy /Piráti/
Vyhánění dětí ze svahu je samozřejmě nesmysl. Já jsem naopak rád, že v dnešní době děti tráví co nejvíce času venku.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor
Pro děti do 10 let navíc žádný ze zákazů neplatí. Vladimír Procházka a Andrea Ježková, CNN Prima News.