Jan VARGA, redaktor
Primátor Prahy Zdeněk Hřib má negativní výsledky testování na přítomnost koronaviru. I tak ale zůstává nadále v karanténě. Testy totiž ještě bude nutné později opakovat. V tuto chvíli tedy pracuje z domova a spolu s ním i celá Rada hlavního města. Jednání radních budou po celou dobu karantény probíhat online.

Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy /Piráti/
Kromě mě zatím i některým dalším členům Rady, případně účastníkům Rady vyšel ten test negativně, takže já si myslím, že ta situace skutečně nebude tak vážná. A ano, budeme prostě pokračovat po celou dobu karantény v tomto režimu.

Jan VARGA, redaktor
Kromě primátora má zatím negativní výsledky také předseda zastupitelského klubu Praha sobě Jan Čižinský nebo předseda zastupitelského klubu ANO Patrik Nacher. S potvrzeným covidem-19 tak v karanténě bojuje zatím je náměstek primátora Petr Hlubuček, který podle svých slov situaci zvládá.

Petr HLUBUČEK, náměstek primátora Prahy /STAN/
Od toho druhého dne už teplotu nemám. Faktem je, že se hodně potím, ale nemám zvýšenou teplotu, je to to pocení, to prostě způsobuje ten vir jako takový, protože to tělo se samozřejmě brání a vytváří si protilátky. Piju čaj, citron, med, případně zázvor, jako když musíte prostě být v klidu hlavně, no.

Jan VARGA, redaktor
Kvůli tomu, že Rada Prahy skončila v karanténě, muselo být zrušeno i čtvrteční zasedání pražského zastupitelstva. Podle primátora nebylo s právních důvodů možné ho uskutečnit. V tuto chvíli se jedná o náhradním termínu.

Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy /Piráti/
Nový termín konání zastupitelstva určím příští týden. Ale zatím se jedná o 2. 7., to znamená 2. července je nejpravděpodobnější termín.

Jan VARGA, redaktor
Spolu s Radou hlavního města skončily po jejím pondělním sedmihodinovém jednání v karanténě desítky dalších lidí. Hygienická stanice hlavního města Prahy určila, že do izolace musí všichni, kteří se s náměstkem Hlubučkem osobně setkali od minulé soboty do pondělí.