Rey Koranteng, moderátor: Pražská primátorka Adriana Krnáčová dnes slaví 58. narozeniny. Proslula jako politička, která nešla pro ostřejší slova daleko, a kritici jí také vyčítají celou řadu problémů, například kolem pronájmu městských budov nebo tunelu Blanka.

Lucie Borhyová, moderátorka: Štáb televize Nova za primátorkou vyrazil a kolegu Michala Čoudka zajímalo nejen to, jak by zhodnotila své působení v čele Prahy.

Michal Čoudek, reportér: Po říjnovým komunálních volbách jí skončí vládnutí v hlavním městě. Pak se prý máme nechat překvapit, kam budou její kroky směřovat. Při bilancování, co se jí podle ní povedlo, vyjmenovala dlouhý seznam.

Adriana Krnáčováprimátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: Začneme prvním projektem, který se jmenoval tunel Blanka... Postavili jsme a zrekonstruovali strašně moc silnic.

Michal Čoudek, reportér: Naopak u toho, co se jí nepovedlo, zas tak kritická nebyla.

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: Já jsem měla udělat jednu věc, a neudělala jsem jí. Měla jsem v podstatě vyhodit trojkoalici z koalice.

Michal Čoudek, reportér: Krnáčovou si lidé pamatují i díky jejímu slovníku. Občas totiž nešla pro ostřejší slova daleko. Například, když komentovala problémy kolem ještě tehdy neotevřeného tunelového komplexu Blanka.

Adriana Krnáčováprimátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: Asi jsou blbí. Když někdo hrabe tunel, tak s největší pravděpodobností tam je nějaká vlhkost.

Reportér: Kdo ten projekt dělal?

Adriana Krnáčováprimátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: Asi nějaký debil.

Reportér: Změnil se po jednání váš názor?

Adriana Krnáčováprimátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: Vůbec ne, právě naopak. Já si myslím, že je to nejenom projektant, ale je tam více debilů (archiv) / To se možná omlouvám, ale zase na druhé straně to nebylo míněno špatně. Určitě si z poslední doby pamatujete na zpovykané Pražany. Já jsem to ale v tomto kontextu nikdy neřekla. Já jsem přece řekla, že Pražané jsou zpovykaní veřejnou dopravou, a ne, že jsou zpovykaní oni.

Michal Čoudek, reportér: Občas jí prý bylo v krizových situacích úzko, například po pádu lávky v Troji nebo po požáru hotelu v centru města. Servítky si dnes před kamerou nebrala ani ohledně vítěze v nadcházejících volbách.

Adriana Krnáčováprimátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: To, co všichni slibují, se nestane. A nejsou schopni to splnit.

Michal Čoudek, reportér: Kancelář dnes měla primátorka zaplavenou květinami. Oslavu narozenin prý ale plánuje v poklidu až na víkend.