Pražská primátorka Adriana Krnáčová nebude v podzimních komunálních volbách obhajovat funkci. Mladé frontě Dnes řekla, že chce být řadovou členkou hnutí ANO. Primátorku kritizoval za kontroverzní výroky vedle dalších politiků i předseda hnutí Andrej Babiš.

Autor Martin Šnajdr, redakce:

Už jen zhruba půl roku zbývá, než se za Adrianou Krnáčovou, coby primátorkou, zavřou tyto dveře naposledy.

Adriana Krnáčová /ANO/ primátorka hl. m. Prahy:

Pokud jde o mou budoucnost, tak já se zcela koncentruji na zbytek funkčního období a nad tím, co bude dál, zatím nepřemýšlím.

Autor Martin Šnajdr, redakce:

V poslední době byla kritizována za některé výroky. V březnu při opravách na Žižkově kolabovala doprava. Primátorka označila Pražany za zpovykané. Rozruch způsobila i před otevřením tunelu Blanka, řešila vodotěsnost kabelů.

Adriana Krnáčová /ANO/ primátorka hl. m. Prahy:

Chci se předem omluvit za minulé vyjádření, že na tom stavu, který momentálně se nachází na tunelu Blanka, může jenom debil. Já jsem zjistila, že tam je více debilů.

Autor Martin Šnajdr, redakce:

Krnáčová ještě před pár týdny avizovala, že chce post obhájit. Teď ale chce po volbách zůstat řadovou členkou hnutí ANO a věnovat se rodině.

Andrej Babiš /ANO/ předseda hnutí, premiér v demisi:

Já to beru na vědomí. Krajské organizace budou sestavovat kandidátky a je to hlavně na nich, koho postaví.

Autor Martin Šnajdr, redakce:

Hnutí ANO už uzavřelo nominace na lídra pražské kandidátky. Celkem jsou čtyři a nominovaní jsou například současná náměstkyně primátorky Eva Kislingerová nebo poslanec a zastupitel na pražském magistrátu Patrik Nacher. Jediným, kdo Prahu řídil celá dvě funkční období zatím zůstává občanský demokrat Pavel Bém.