Lucie Borhyová, moderátorka: Andrej Babiš nemá problém jen se sestavením vlády s důvěrou. Nedaří se mu ani uvnitř jeho hnutí ANO. Řada jeho blízkých lidí se chystá s politikou skončit.

Rey Koranteng, moderátor: Je to např. ministr spravedlnosti Robert Pelikán nebo jedna z nejkontroverznějších komunálních političek pražská primátorka Adriana Krnáčová. S touto informací přišla MF DNES.

Veronika Polášková, reportér: Od listopadu 2014 vykonává v Praze post primátorky Adriana Krnáčová z hnutí ANO. Na podzim už v komunálních volbách kandidovat nechce.

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: Jsem člověk, který je orientovaný na výsledek, a jakmile ho nevidím, tak dupu tak dlouho, dokud jej nedostanu. To není úplně obvyklá vlastnost pro politika, a už vůbec ne pro primátora. Z toho pramení poměrně časté konfliktní situace a upřímně řečeno, nechce se mi být další čtyři roky v takovém prostředí, kde člověk nese odpovědnost i za věci, které nemá šanci ovlivnit.

Veronika Polášková, reportér: Své rozhodnutí už oznámila šéfovi hnutí ANO a premiérovi v demisi Andreji Babišovi. Ten ji několikrát během jejího působení na magistrátu kritizoval.

Andrej Babiš, premiér ČR, předseda hnutí ANO: Všechny naše krajské organizace budou sestavovat kandidátky a je to hlavně na nich, koho postaví.

Veronika Polášková, reportér: Pro ostré slovo nechodila daleko. Takhle před třemi lety komentovala práci na tunelovém komplexu Blanka.

Archiv: Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: No, asi nějaký debil... / Je tam více debilů...

Veronika Polášková, reportér: Co bude dělat dál, není jasné. Objevily se informace, že by mohla být velvyslankyní v Německu. Z politiky utíká také Robert Pelikán, šéf resortu spravedlnosti. Důvodem jsou prý názorové rozdíly s hnutím ANO.

Robert Pelikán, ministr spravedlnosti, ANO (zdroj: z rozhovoru pro Aktuálně.cz): Není to bezprostřední reakce na jednu věc. Je to zralá dlouhodobá úvaha. Asi před měsícem jsem sdělil premiérovi, že už nemám zájem účastnit se další vlády.

Veronika Polášková, reportér: S politikou seknul také Ivan Pilný, který ve vládě Bohuslava Sobotky vykonával za hnutí ANO sedm měsíců post ministra financí.