Roman Šebrle, moderátor: Severojižní magistrála se zatím kultivovat nebude. Pražská primátorka totiž dnes smetla ze stolu koaliční návrh, který předpokládal vybudování přechodů pro chodce nebo lepší seřízení světelné signalizace, což prý mělo přinést menší kolony na magistrále.

Gabriela Lašková, moderátorka: Pražané se zřejmě jen tak nedočkají zákazu vjezdu kamionů do města. Proti záměru hlavního města se totiž ostře postavilo vedení STČ (Středočeský kraj). A aby toho nebylo málo, zítra řidiče čeká stávka taxikářů.

– Severojižní magistrála (úsek od Nuselského mostu k Hlávkovu mostu)

Karel Rychlý, reportér: Primátorka dnes vůbec poprvé využila svého práva pozastavit rozhodnutí rady. Podle ní návrh koaličních partnerů trpěl zásadními nedostatky.

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: Ať nám řekne přesně, graficky označí, o jaké opatření půjde, a ať počká, až budeme mít vyhodnoceno, jaký dopad má dopravní model na dopravu v případě, že by se tato opatření učinila.

Karel Rychlý, reportér: Podle radní Petry Kolínské jsou ale navrhované úpravy tak zanedbatelné, že jinde ani usnesení rady nepotřebují a primátorka jde podle ní s kanonem na vrabce. Navrhované úpravy předpokládaly např. vznik přechodů na křižovatkách, kde už existují semafory, anebo např. úpravy náměstí I. P. Pavlova tak, aby víc připomínalo náměstí.

Petra Kolínská, náměstkyně pražské primátorky, SZ: Pokud jsou na magistrále kolony, tak by s lepším seřízením signalizace mohly být menší, a když už to auto v koloně stojí, tak je možné tuto chvíli využít pro to, aby bylo možné magistrálu bezpečně přejít. To je celé.

– Vjezd kamionů do města

Karel Rychlý, reportér: Řidiči se zřejmě hned tak nedočkají ani slibovaného zákazu vjezdu kamionů do města. Jeho realizaci s velkou slávou oznámil náměstek Petr Dolínek a primátorka ho plně podporuje.

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy, hnutí ANO: Je to politické rozhodnutí, protože chceme ukázat, že nám záleží na Praze, protože když nemáme okruh – jeho výstavba trvá 25 let – tak musíme udělat něco my, abychom ukázali Pražanům, že to fakt myslíme vážně.

František Petrtýl, radní pro dopravu, Středočeský kraj, hnutí ANO: Nám se to samozřejmě v žádném případě nelíbí, ty silnice nevyhovují směrově, výškově, ty kamiony by se tam nevyhnuly, neb nejsou únosné mosty, a prostě by to mělo dopad na celý STČ (Středočeský kraj).

– Stávka taxikářů

Karel Rychlý, reportér: Zítra má být v Praze stávka taxikářů. Ještě předtím se ale sešli u jednoho stolu zástupci taxikářů, zprostředkovatelských služeb, města a ministerstva, aby diskutovali o současné situaci.

Patrik Nacher, pražský zastupitel, ekonom, nestr. za hnutí ANO: A bylo dobře, že ty ministerstva, ti úředníci, slyšeli tu zpětnou vazbu, kterou my tady pod okny od taxislužeb a taxikářů slyšíme, protože to si myslím je jediná cesta, aby se některé věci, které u nás fungují dost rigidně, pohnuly dopředu.

Karel Rychlý, reportér: Ani diskuze u kulatého stolu ale zatím nic nevyřešila.