Moderátor Michal Kubal:

I k bitvě o polské justici se dostaneme, nejdřív pražská politika. Adriana Krnáčová odvolala dosavadní šéfku pražského magistrátu Martinu Děvěrovou. Zdůvodnila to ztrátou důvěry. Podle primátorky nebyla dostatečně aktivní v řešení situace kolem dotací na sport. Kvůli té zasahovala policie na magistrátu před dvěma týdny. Primátorce vadí, že nesáhla k žádným personálním opatřením, třeba v případě ředitelky sportovní sekce magistrátu Soni Fáberové.

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy:

Už před rokem jsem měla s paní Děvěrovou měl sezení na téma ředitelky odboru paní Fáběrová, která tehdy figurovala v dotační kauze na MŠMT. Její nadstandardní vtahy s vedením fotbalového svazu dokládala i cesta paní Fáberové na reprezentační utkání do San Marina, kterou jí hradil právě svaz. Takto se úředník, který následně spolurozhoduje o rozdělování dotací, dle mého chovat rozhodně nemůže.

Moderátor Michal Kubal:

Při loňské kauze ministerstva školství se ředitelka Děvěrová za Soňu Fáberovou postavila. Podle primátorky už ale činnost odboru dostatečně neprověřila. Děvěrová se ke svému odvolání odmítla vyjádřit.