Moderátor Eva Borská:

Tragédie v centru Prahy. Přímo v historickém centru v Mikulandské ulici se propadl strop domu. V troskách zůstalo několik lidí. 3 se podařilo hasičům vyprostit. Všichni utrpěli těžká zranění. Je možné, že pod sutinami jsou další osoby. Podle posledních zpráv navíc hrozí, že se budova zřítí celá. Záchranná služba aktivovala speciální plánu určený pro mimořádné situace s větším počtem raněných. Na místě pracují také psovod, pracovníci báňské služby, psycholog a statik. Neštěstí se stalo v domě, kde Metrostav právě provádí rekonstrukci. Firma už oznámila, že neporušila žádné předpisy týkající se bezpečnosti práce. Hasiči postavili provizorní ochranu proti dalšímu pádu. Podle nich totiž hrozí, že se k zemi složí celý dům. Mluvčí policie Jan Rybanský uvedl, že pád policisté budou šetřit jako trestný čin obecného ohrožení.

Adriana Krnáčová, primátorka HLMP:

Hasiči postupují tak, jako kdyby pod těma sutinami ještě byli živý lidi. Což největší pravděpodo, je tam velká pravděpodobnost, že jsou tam ještě zasypaní. Stavbyvedoucí není si úplně jistej, kolik měl na stavbě lidí.

Jana Poštová, mluvčí záchranné služby:

Měli jsme v péči 3 osoby. 2 z toho se nacházely ve středně závažném zdravotním stavu. 1 záchranáři museli uvést do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a převezli poté do nemocnice ve vážném zdravotním stavu.

Moderátor Mirek Vaňura:

A na místě už je teď naše kolegyně Šárka Sedláková. Šárko, dobrý večer. Jak to v této chvíli v Mikulandské ulici v Praze vypadá?

Autor Šárka Sedláková:

Dobrý večer. My se právě teď nacházíme kousek od dopoledního neštěstí. Bohužel se už hodinu a půl nemáme žádné nové informace. Záchranáři se pořád snaží vyprostit dělníky, kteří zůstali v sutinách domu. Je to jejich právě možná přítomnost, zpomaluje proces celé záchrany budovy. Takže neustále hrozí její zřícení. My budeme pro vás nadále situaci sledovat a já teď vracím slovo do studia.