Lukáš KUBÁT, redaktor
Ve Škodově paláci začalo fungovat kontaktní místo pro bydlení. To je určeno pro všechny, kteří potřebují pomoci nebo poradit při řešení bytové krize.

Adam ZÁBRANSKÝ, radní hl. m. Prahy
Kontaktní místo pro bydlení vzniká proto, aby člověk v bytové nouzi věděl, kam jít a na to místo přijde a ti zaměstnanci kontaktního místa pro bydlení mu potom jsou schopni poradit vlastně, kam nejlépe se obrátit nebo jaké nejlepší řešení té jeho situace je.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Kontaktní místo vám může pomoci v mnoha ohledech.

Adam ZÁBRANSKÝ, radní hl. m. Prahy
Můžou mu poskytnout nějaké základní právní poradenství třeba při sporu s pronajímatelem. Nebo mu můžou pomoct požádat si o příspěvek na bydlení, aby nevynakládal takovou část svých příjmů na bydlení, anebo když třeba opravdu nemá kam jít, nemá kde bydlet, tak mu můžou pomoct podat žádost o pronájem městského bytu.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Konzultace v tuto chvíli probíhají pouze po telefonické domluvě na čísle 236 002 559 a nemusíte mít připraveny žádné speciální dokumenty.

Milan GREINEDER, metodik kontaktního místa pro bydlení MHMP
Ideálně by měl mít přehled o svých příjmech. Měl by vědět hlavní jako věci, které se týkají jeho jako problému s bydlením, to znamená pokud je ukončena smlouva, tak by ji měl třeba přinést sebou tu nájemní smlouvu. Pokud má nějaké věci, které řešil na nějakých konzultacích třeba se sociálními pracovníky nebo nějaké doklady od lékaře, nějaké zprávy, tak je fajn, když to přinese s sebou a můžeme vlastně na základě toho zjistit podrobněji jeho situaci a adekvátně mu umět poradit.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Kontaktní místo je v provozu v pondělí od 13 do 16 hodin, v úterý od osmi do 16 hodin a ve středu od osmi do 12 hodin.