Lenka Castillo

Hlavní město Praha spouští projekt celopražské pocitové mapy. Jedná se o nástroj pro zpětnou vazbu mezi veřejností, městem a městskými částmi. Zpracovaná data pak mají za cíl udělat z Prahy lepší místo pro život.

Chcete ve Vaší městské části více zeleně či víte o zanedbaném místě? Nebo se někde necítíte zcela bezpečně? Právě pro řešení takových otázek spouští hlavní město s podporou městských částí a tentokrát i ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR projekt pocitové mapy. Cílem je získat od veřejnosti zpětnou vazbu, aby bylo možné zlepšit kvalitu života ve městě jako celku.

 

Adam Zábranský (Piráti), radní hl. m. Prahy

Veškerá data pro projekt poskytuje hlavní město, na jehož stránkách a na stránkách příslušných městských částí se v rámci pocitové mapy objeví osm celoměstských otázek. Jejich zodpovězení zabere patnáct minut. Podněty zpracovávají studenti z olomoucké univerzity a další organizace.

 

Radka Švíková, manažerka, Národní síť Zdravých měst ČR

Projekt trvá od května do září. Poté se vyhodnotí výsledky a seznámí se s nimi městské části.

 

Adam Zábranský (Piráti), radní hl. m. Prahy

Podle radního se jedná o cennou zpětnou vazbu od veřejnosti. Díky této pak Praha může lépe a efektivněji pracovat na celkovém zkvalitnění života ve městě.