Markéta POSPÍŠILOVÁ, moderátorka
Hlavní město zveřejnilo plán zakázek nad 20 000 000 Kč, které budou vypsány v letošním roce. Město chce tímto krokem zvýšit transparentnost svého hospodaření s financemi. Kromě toho má přehled poskytovat informace i potenciálním dodavatelům, kteří se tak budou moci na zakázky lépe připravit.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Rekonstrukce Průmyslového paláce na Výstavišti za 2 miliardy, operační středisko Na Malovance za miliardu nebo poldry v Karlíně za 450 000 000. Praha zveřejňuje plán všech investičních zakázek větších než 20 000 000 na rok 2020.

Adam ZÁBRANSKÝ, radní hl. m. Prahy
Myslím, že to je poprvé v historii, co jsme si řekli, že chceme dostatečně informovat i vlastně trh o tom, jaké velké zakázky se magistrát chystá tento rok vypsat. Takže jsme od všech odborů získali plán veřejných zakázek nad 20 000 000 Kč.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Podle primátora je tento plán investic opravdu reálným plánem na rozdíl od investičního plánu vlády Andreje Babiše.

Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy /Piráti/
Ten rozdíl tady v tomhle případě spočívá v tom, že tyhle věci se doopravdy stanou, protože to je skutečný plán zakázek, na které bychom byli rádi, abysme získali co nejvíce nabídek od komerčního sektoru a s tím zvýšili tedy v konkurenci v těch městských zakázkách.

Lukáš KUBÁT, redaktor
O veškerých investicích se už teď mohou potencionální dodavatelé nebo občané dozvědět na stránkách hlavního města.

Adam ZÁBRANSKÝ, radní hl. m. Prahy
Funguje to tak, že v té tabulce je napsáno jaký odbor tu zakázku chce vypsat, co je předmětem té zakázky a kdy zhruba dojde k tomu vypsání.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Kromě větší konkurence ve vypsaných soutěžích chce díky plánu vedení města omezit zpoždění realizace těchto investic.

Adam ZÁBRANSKÝ, radní hl. m. Prahy
My jako vedení města chceme lépe dohlížet na to, že tady ty velké investice nějak nedrhnou, protože obecně čerpání investičního rozpočtu s tím mají problém nejenom Praha, ale i v podstatě všechny městské části, tak chceme tuto situaci nějak zlepšit.

Lukáš KUBÁT, redaktor
V investičním plánu hlavního města pro rok 2020 je v tuto chvíli 89 zakázek v celkové hodnotě 11,2 miliardy korun .