Martin POUVA, moderátor 
Firma JCDecaux, která pro Prahu spravuje mobiliář včetně zastávek MHD, má velký problém. 

Kristina KLOUBKOVÁ, moderátorka 
Její technický ředitel Tomáš Tenzer stojí spolu s bývalým pražským radním za ODS Michalem Valentou před soudem. Podle obžaloby měl radní firmě za 200 000 Kč zprostředkovat výhodný pronájem reklamních panelů v centru Prahy. 

Martin POUVA, moderátor 
Někteří politici tvrdí, že technický ředitel JCDecaux Tenzer u nich aktivně lobboval, a dokonce chtěl sám začít politickou kariéru. V minulých volbách kandidoval jako nezávislý za Piráty. 

Bára DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Za informaci o výběrovém řízení na pronájem reklamních panelů v centru Prahy měl Valenta podle obžaloby dostat 200 000. Oficiálně fakturovaných za poradenskou činnost. Tehdejší radní Michal Valenta měl podle státního zástupce za takzvaný poradenský poplatek JCDecaux sdělit, kolik nabízí ostatní, a společnost díky tomu měla zakázku získat. 

Jan LELEK, státní zástupce, Obvodní soud pro Prahu 1 
To je podstata té obžaloby. Využití interních informací a zvýhodnění v té další veřejné soutěži. Ale co se týče těch konkrétních okolností nebo důkazů, z kterých to dovozuju, tak to bude ještě předmětem dokazování u hlavního líčení. 

redaktor, citace: Pavel SLABÝ, generální ředitel JCDecaux v ČR 
Vnímáme to jako mediální manipulaci a snahu konkurence poškodit jméno společnosti JCDecaux. Společnost JCDecaux se bude důsledně bránit všem podobným útokům v médiích. 

Bára DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Mimo Valenty je v aktuální kauze obžalován i technický ředitel JCDecaux Tomáš Tenzer. Ten je prý mezi pražskými radními známý jako aktivní lobbista za zájmy firmy. 

Adam ZÁBRANSKÝ, zastupitel hl.m.Prahy /Piráti/ 
On jakožto zástupce JCDecaux obcházel ty politický strany, který byly v zastupitelstvu, a snažil se zkrátka všechny přesvědčit o tom, že smlouva mezi městem a JCDecaux je pro město výhodná, že by nebylo vhodný to nějak přesoutěžovat. 

Bára DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Jako nezávislý za Piráty se Tomáš Tenzer v minulých volbách dokonce snažil dostat i do zastupitelstva v pražské části Vinoř. Ovšem neuspěl. On vlastně v tý době už v JCDecaux figuroval. 

Adam ZÁBRANSKÝ, zastupitel hl.m.Prahy /Piráti/ 
Jo, to jasně. 

Bára DIVIŠOVÁ, redaktorka 
A to vám nevadilo? 

Adam ZÁBRANSKÝ, zastupitel hl.m.Prahy /Piráti/ 
No tak já jsem říkal, že mně to přijde problematický, krajská buňka se potom rozhodla asi z toho důvodu, že se jedná o Vinoř, což je prostě menší městská část. A ten člověk, není to náš člen, tak tu kandidaturu podpořil. A teďka zpětně jako se ukazuje, že to nebylo šťastný rozhodnutí. 

Zdeněk HŘIB, primátor města Praha /Piráti/ 
Tomáš Tenzer není a nikdy nebyl ani členem Pirátské strany ani její registrovaným příznivcem. 

Bára DIVIŠOVÁ, redaktorka 
Pražské vedení Pirátů prý Tenzera požádalo o vyjádření. Další soud v této kauze proběhne v červnu. České dvojce na trhu s venkovní reklamou JCDecaux končí za dva roky smlouva s městem. Do výběrového řízení na provoz mobiliáře se prý hodlá přihlásit znovu. Bára Divišová, televize Nova.