Pavel ŠTRUNC, moderátor
A ve vysílání vítám pražského radního Adama Zábranského z Pirátů, dobrý večer a rovnou se ptám, dokdy ještě budou moci lidé bez domova zůstat v hotelích nebo hostelech, které Praha pronajímá?

Adam ZÁBRANSKÝ, radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení a transparentnosti /Piráti/
Dobrý večer, tak my máme nyní zasmluvněných vlastně asi 340 lůžek na šesti objektech a ty jsou zasmluvněny do konce června. Nicméně my nechceme, aby potom, co skončí tyto smlouvy, aby ti lidé skončili zpátky na ulici, takže v současnosti intenzivně pracujeme na plánu, jak ty lidi, které se nám teď podařilo zachytit a uchránit je před koronavirem, tak jak s nimi pracovat delší dobu a dostat je do nějakého trvalejšího řešení. Protože by mi přišla velká škoda, kdyby ti lidé skončili zpátky na ulici.

Pavel ŠTRUNC, moderátor
Co to znamená, jak s těmi lidmi pracovat, jaký je ten konkrétní plán tedy?

Adam ZÁBRANSKÝ, radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení a transparentnosti /Piráti/
Ten konkrétní plán je takový, že uvažujeme v horizontu nějakého dalšího půl roku, kdy bychom prodloužili to ubytování a snažili se v této době skrze podporu poskytovanou sociálními pracovníky těm lidem zařídit občanky, dávky, sehnat práci, zajistit bydlení někde jinde tak, aby neskončili zpátky na ulici. Takže nyní hledáme sociální pracovníky, kteří tam budou docházet za těmi lidmi a budou jim pomáhat s tím, co ti ubytování potřebují.

Pavel ŠTRUNC, moderátor
Říká pražský radní Adam Zábranský z Pirátů. Děkuji vám za rozhovor.