Moderátor:

Divadelní představení za pomoci virtuální reality přímo u vás v obýváku. Ano, je to možné. Jak to funguje? To pro nás zjistila Karolína Novotná. Kájo, vítej.

Karolína Novotná, redaktorka:

Hezké pondělí. Ahoj Martine. Praha přišla s unikátní službou, která se jmenuje Brejlando. Na stejnojmenném portále si můžete objednat virtuální brýle, které vás přenesou přímo před herce. Díky speciální kameře navíc zajišťují 360stupňový výhled. Po zaregistrování a zaplacení vám kurýr brýle přiveze až domů. Kolik služba stojí, to už nám vysvětlí radní pro kulturu Hana Třeštíková.

Hana Třeštíková, radní pro kulturu:

Ta cena začíná na 800 korunách za jedny brýle. Budou určitě připraveny i nějaký balíčky třeba na víkendové zhlédnutí. A ve chvíli, kdy se trošku uvolní opatření, tak chystáme také možnost si ty brýle vyzvednout přímo v divadle, což bude určitě daleko levnější, protože nebude muset divák platit vlastně za ten rozvoz těch brýlí.

Karolína Novotná, redaktorka:

Zatím jsou k dispozici jen dvě představení, další budou ale přibývat. Jedny brýle jsou vždy nabité na dvě hodiny, což znamená, že jednohodinové představení můžou postupně zhlédnout i dva lidi.