David WILCZEK, redaktor
Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Tímto příslovím se zřejmě řídí většina kulturních institucí v Praze, které se rozhodly svým příznivcům zpřístupnit svůj program i přesto, že jsou zcela uzavřené. S tím, že lidé mohou tyto zařízení dobrovolně podpořit. Tento přístup podporuje i vedení hlavního města.

Hana TŘEŠTÍKOVÁ, radní hl. m. Prahy /Praha sobě/
Je to samozřejmě hrozně složitá doba, ale jsem ráda, že pražská kulturní scéna k tomu přistupuje s pokorou a kreativně a vlastně snaží se pomoct nejen sobě, ale i ostatním.

David WILCZEK, redaktor
Zájemci mohou například prostřednictvím virtuálních prohlídek navštívit Národní technické muzeum, Muzeum hlavního města či Národní muzeum. Prohlídky jsou zároveň doplněny odborným komentářem, takže návštěvník nebude o cenné informace ochuzen. /ukázka/

David WILCZEK, redaktor
Zajímavé možnosti nabízejí i některá pražská divadla, která se rozhodla svá divadelní představení sdílet na svých webových stránkách, ať už v reálném čase či ze záznamu. Podle radní Hany Třeštíkové je to zajímavá možnost, jak oslovit i další potencionální diváky.

Hana TŘEŠTÍKOVÁ, radní hl. m. Prahy /Praha sobě/
Je to zase nový způsob lákání diváků. Rozhodně může to být vlastně pro ně novej začátek toho, na jaký diváky budou cílit a jak vlastně o tom umění budou přemýšlet.

David WILCZEK, redaktor
Sledovat program nebo inscenace z pohodlí domova nabízejí například Divadlo Semafor, Viola Nod, Studio 2 či Divadlo na Vinohradech. Poslední jmenované zahájilo online vysílání pod názvem Hrajeme i v karanténě a svým divákům zpřístupňuje inscenace, které má aktuálně v repertoáru, ale i ty, jež se už nehrají. S tím, že v 8 hodin večer je premiéra a druhý den ve 14 hodin se vystoupení reprízuje. Podrobný seznam divadel, která nabízejí možnost sledování svých her prostřednictvím online vysílání naleznou zájemci na webových stránkách i-divadlo.cz.