Ondřej Švec, redaktor:

Symbolickým zatlučením posledního kolíku u šapitó započaly dokončovací práce před spuštěním projektu s názvem Azyl 78. Ruku k dílu přiložila i radní Hlavního města Prahy Hana Třeštíková, která zároveň akci představila.

Hana Třeštíková, radní hl. m. Prahy (Praha Sobě):

Toto šapitó bude přinášet bohatý kulturní program, a to nejen divadelní, ale budou tady i koncerty, různá taneční představení a myslím si, že opravdu za to léto, co šapitó bude stát, tak si každý může přijít na své.

Ondřej Švec, redaktor:

Právě bez podpory města a paní radní by ambiciózní akce nemohla vniknout.

Hana Třeštíková, radní hl. m. Prahy (Praha Sobě):

My jsme vlastně za Prahu poskytli vůbec prostor, který byl důležitý. Jak vidíte sám, to šapitó je celkem velký, takže bylo potřeba většího prostoru. Myslím si, že Výstaviště je úplně ideální. A samozřejmě poskytujeme i nějaké finanční plnění.

Ondřej Švec, redaktor:

Obrovský umělecký objekt si organizátoři nechali šít v Itálii. Trvalo to rok a půl. Bílý stan je zároveň velkoformátový plátnem pro výtvarníka Lukáše Musila.

Štěpán Kubišta, ředitel divadla Jatka 78:

Až otevřeme za ten týden a půl, tak bude vypadat poměrně jinak. To šapitó je zevnitř černé, takže i ve dne, kdy se zavřou vchody, tak tam bude tma a můžeme tam hrát divadelní představení prostě ve tmě a svítit stejně jako v normálním divadle.

Ondřej Švec, redaktor:

V Azylu 78, který poskytuje střechu nad hlavou domácí kultuře, se představí desítky souborů nejrůznějších žánrů. Velký třesk chystá v šapitó například kapela Tata Bojs.

Milan Cais, frontman kapely Tata Bojs:

Tam budeme mít širokoúhlou projekční plochu, která bude dotvářet videoprojekcema všechny ty písničky. Dáváme dohromady teď i jako nový kostýmy, který budou pro to představení. No a my budeme hrát naplno písničky, který jsme nedávno vydali na desce.

Ondřej Švec, redaktor:

Šapitó Azyl 78 se pro návštěvníky slavnostně otevře v úterý 25. května. Radost a smích pak bude rozdávat až do konce září. Ondřej Švec, televize Praha.