Lukáš KUBÁT, redaktor
Počet turistů v Praze v uplynulém kvartálu dramaticky klesl oproti roku 2019. Jasně se tak projevil vliv pandemie viru COVID-19. Pokles byl výrazný i u domácích turistů, kteří do hlavního města cestovali.

Klára MALÁ, tisková mluvčí Prague City Tourism
V tom období dubna až června do Prahy dorazilo zhruba 138 000 a lidí. Ten propad je teda více jak devadesátiprocentní, z toho bylo 92 000 domácích návštěvníků, u nich zaznamenáváme pokles až o 70 %.

Hana TŘEŠTÍKOVÁ, radní pro kulturu Magistrátu hl. m. Prahy /Praha sobě/
My, bohužel nejsme překvapeni těmi výsledky, my jsme tušili, že to bude velice špatné, sami to vidíme v ulicích Prahy. Pokles turistů je opravdu rapidní.

Lukáš KUBÁT, redaktor
I proto, aby znovu byla Praha pro turisty lákadlem, na začátku července magistrát odstartoval kampaň V Praze jako doma. Tato kampaň byla původně cílena na české turisty.

Hana TŘEŠTÍKOVÁ, radní pro kulturu Magistrátu hl. m. Prahy /Praha sobě/
Teď jsme to rozšířili i na okolní země, které sem můžou cestovat. A tím jsme aspoň některé tedy turisty sem přilákali, ti co jsou v kampani zapojený, tak si kampaň velice chválí, že opravdu se díky tomu ty hotely naplnily, a naplňují se i ty kulturní instituce, kam mohou lidi na vouchery jít zadarmo.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Za noc strávenou v pražských hotelích tak mohou turisté zdarma vyrazit například do zoologické zahrady, Centra současného umění Dox nebo na Pražský hrad. Tato kampaň by měla trvat až do konce září. I tak Prague City tourism počítá s tím, že letos bude počet turistů výrazně nižší než v předchozích letech. I díky tomu, že návštěvníci ze Spojených států, Číny nebo Koreji se v Praze objeví nejdříve v příštím roce. Lukáš Kubát, televize Praha.