Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
Poslední zářijový víkend bude v metropoli patřit kultuře. Divadla, kina, galerie či kluby chystají speciální program v rámci festivalu kultury pod názvem Něco 2020.

Hana TŘEŠTÍKOVÁ, radní hl. m. Prahy /Praha sobě/
Něco 2020 je takové pokračování akce, které jsme říkali Nic 2020, což byla taková akce na podporu kultury v době koronavirové epidemie, kdy všechno bylo zavřený a my jsme se snažili těm zavřeným kulturním institucím nějak pomoct. A to Něco, které plánujeme na konec září, je taky podpora kultury a hlavně se snažíme tím nalákat lidi, aby se vrátili zpátky do divadelních sálů, do galerií, do muzeí, do hudebních klubů.

Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
Vedení pražského magistrátu oslovilo téměř všechny kulturní scény, které na území hlavního města fungují a které se zúčastnily předchozí akce pod názvem Nic 2020.

Hana TŘEŠTÍKOVÁ, radní hl. m. Prahy /Praha sobě/
S tím, že jestli se chtějí zapojit do tohoto víkendu, kdy budeme nabízet nejenom Pražanům, ale komukoliv, kdo by chtěl přijít, speciální programy typu různé komentované prohlídky nebo ukázka zákulisí, nějaké ukázky různých her, setkání s herci nebo s hudebníky, cokoliv co prostě naláká lidi do těch míst i kromě té stálé nabídky, která už v září samozřejmě bude zase zpátky, všechny programy budou zpátky, tak jak si to pamatujeme před epidemií.

Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
Třídenní festival kultury Něco 2020 se uskuteční od 26. do 28. září a organizátoři počítají, že podobně jako v případě dubnové akce bude o něj velký zájem.