Lukáš KUBÁT, redaktor
Pražské výstaviště se na konci léta na 3 týdny promění v prostor s komorními multifunkčními scénami. Odehraje se tu totiž festival Praha září.

Hana TŘEŠTÍKOVÁ, radní hl. m. Prahy /Praha sobě/
Praha září je úplně něco, co Praha nikdy nezažila, a to spolupráci velikých kulturních subjektů od Metronomu přes Febiofest, Letní Letnou, Designblok, Signal festival a tak dále, všechno jsou to velké festivaly, které se odehrávají v Praze, oni všichni se rozhodli, že budou spolupracovat na jakémsi restartu kultury po prázdninách, ale i samozřejmě po koronavirové epidemii.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Festival Praha září se uskuteční od 8. do 28. září a všichni návštěvníci se mohou těšit na pestrý program.

Hana TŘEŠTÍKOVÁ, radní hl. m. Prahy /Praha sobě/
Bude tam spousta hudebních vystoupení, divadelních vystoupení, ale i nový cirkus, výstavy, většina programu bude zadarmo, část programu bude placená a bude to takový multižánrový festival, kde si každý opravdu přijde na své. Bude zakončen takovou velkou událostí, kterou nemůžu ještě teďka prozradit, ale myslím si, že to všechny Pražany a nejenom Pražany potěší.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Jedním z účastníků festivalu Praha září je například Febiofest.

Helena VÁŇOVÁ, tisková mluvčí Febiofestu
Mezinárodní filmový festival Praha Febiofest se festivalu Praha září zúčastní, a to tak, že vlastně v rámci festivalu Praha září se budou promítat filmy, jde samozřejmě o premiéry.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Jaké filmy to budou, na to si ještě budeme muset počkat. Stejně tak i na to, jak bude vypadat přesný program celého festivalu. Lukáš Kubát, televize Praha.