Moderátor:

Před chvílí jsem vás vyzval k tomu, abyste mi psali své tipy na víkend. Zatím tedy přišly SMS o tom, že budete buď grilovat, zajdete do zoo, nebo vjedete na kolo. Jak konkrétně tedy napsala Lucka. No a několik typů má i pražská radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková, která ve středu tady u nás z vysílání Hitrádia City řekla kolegovi Michalovi Kleinovi toto.

Hana Třeštíková, pražská radní pro kulturu:

Tak máme ohromnou radost, že ta opatření nám dovolila už otevřít jednak různé památky, například Petřínskou rozhlednou nebo zrcadlové bludiště také na Petříně, ale i třeba Staroměstskou radnici přímo na Staroměstském náměstí, z které jsou fantastické výhledy na celou Prahu. A vedle toho jsme mohli už otevřít i muzea a galerie, takže například Galerie hlavního města Prahy vítá návštěvníky fantastickou výstavou Františka Skály, taktéž na Staroměstském náměstí. Takže to jde všechno stihnout v jednom odpoledni, i výhledy, i výstavu. Chystáme i různé možnosti slev, že třeba když si koupíte vstupenku na Petřínskou rozhlednu, tak máte rovnou slevu i do bludiště. A postupně budeme otevírat i další věže, které máme v Praze. Ať už jsou to věže, které jsou na obou stranách Karlova mostu nebo u svatého Mikuláše. A tam vlastně si můžete koupit třeba i vstupenku na všech 10 věží a všechny si je obejít.

Moderátor:

No a pětice pražských věží se otevřela už dneska a zítra k tomu pak třeba přibude i muzeum MHD ve Střešovicích. A pokud půjdete na Pražský hrad, tak počítejte se znovuzavedenými kontrolami policistů.