Magda ŠULCOVÁ, moderátorka
Náplavka se má nově začít ředit mezi místa, kde bude určitou hodinu zakázáno pití alkoholu. Důvodem jsou stížnosti lidí bydlících v okolí. Vyhláška má začít platit ještě letos.

Andrea GRUBNEROVÁ, redaktorka
Hudba, lodě, davy proudících lidí a další řada sedící na okraji nábřeží. Tak vypadá typický večer na Pražské náplavce.

Jana ČERNOCHOVÁ, starostka, Městská část Praha 2
Zjistíte, že Z každé lodi hraje úplně jiná hudba. Do toho tady prostě 3 kapely co 20 m zkouší nějaké jako další hudební produkce.

Andrea GRUBNEROVÁ, redaktorka
V souvislosti se zvyšujícím se hlukem tak byly v loňském roce pro Pražské náplavky stanovena nová pravidla. Na těch se dohodli nejen lidé, kteří bydlí v bezprostředním okolí, ale také zástupci dotčených městských částí a provozovatelé akcí. Teď se ale opatření zřejmě znovu zpřísní. Magistrát totiž připravuje novou vyhlášku o zákazu pití alkoholu na veřejných místech.

Jan CHABR, pražský radní /TOP 09/
Týkat by se to mělo právě i Pražských náplavek. Ten zákaz by nicméně neměl platit absolutně. Dneska v tom návrhu je to upraveno tak, že by to platilo od čtyřiadvacáté hodiny noční do deváté hodiny ranní.

Andrea GRUBNEROVÁ, redaktorka
Druhá městská část to vítá.

Jana ČERNOCHOVÁ, starostka, Městská část Praha 2
Chápeme to, že lidé chtějí bavit ale není možné, aby to bylo 10 měsíců v roce prakticky každý den.

Jan CHABR, pražský radní /TOP 09/
Praha 2 obecně dbá na to, aby měla primárně klid svých občanů. Na druhou stranu ty náplavky i tvoří nějakou nebo plní nějakou celospolečenskou funkci.

Andrea GRUBNEROVÁ, redaktorka
Nová vyhláška je teď v připomínkovém řízení. V září a v říjnu by ji pak měla projednat rada hlavního města a zastupitelstvo. V případě, že ji schválí, začne platit ještě letos. Andrea Grubnerová, Česká televize.