Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
Pražští radní schválili schéma provozování vestaveb v obloucích Negrelliho viaduktu. Ten byl před několika měsíci zrekonstruován.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy
V součinnosti městského majetku a Technické správy komunikací zajišťujeme provedení obnovy veřejných prostranství a zároveň i vestaveb do těch oblouků Negrelliho viaduktu. Po vzoru různých evropských měst bychom se chtěli dostat i v Praze. V minulých letech jsme tady schválili koncepční studii Negrelliho viadukt - příležitost pro kreativní město a na Radě byl odsouhlasen model toho provozování.

Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
Ten definuje různé druhy nájmu a provozovatelů, kteří zde budou fungovat.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy
Zhruba 40 % oblouků by mělo býti v režimu takzvaného komerčního nájemného, kde se bude soutěžit typ provozu a program podniku, to znamená, že tam jediným kritériem nebude pouze ta cena. Druhou kategorií nájemců by měly být takzvané kreativní nájmy, kdy bude nájem za předem stanovenou cenu. Poslední kategorií je vlastně jakýsi startupový pronájem na 1 rok. V tomto režimu by mělo fungovat zhruba 20 % oblouků.

Tadeáš PROVAZNÍK, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy
O nájemcích bude rozhodovat komise, která vlastně bude řešit, kdo by tam měl být, jakým způsobem budou tito nájemci vybíráni a z součástí by měl té komise být také kurátor, který bude podobný tomu, který je například na náplavce.

Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
První vestavby by mohly být obsazeny zhruba v první polovině příštího roku. Umístěny by tu mohly být také některé městské instituce a ve hře je i letní scéna karlínského divadla.