Veronika KUBÍČKOVÁ, moderátorka
A dnešní rozvolňování se týká také koupališť, bazénů a wellness center. Jaká hygienická opatření se musí na takových místech dodržovat? Na to se ptal náš reportér Karel Rychlý.

Jan CHABR, radní pro správu majetku Magistrátu hl. m. Prahy /TOP 09/
V podstatě tento bazén, největší bazén, který Praha má, platí zde vlastně ta opatření, která jsou v souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví. To znamená, kapacita návštěvníků je snížená. Z té celkové kapacity 500 osob, tak je to zhruba na 300 osob. V omezeném režimu bude fungovat i wellnessové centrum. Jsou vypnuté ty chrliče. Zároveň jsou zde omezeny i vstupy do wellness centra. To znamená, v tom saunovém světu se na potnici vejde v sauně pouze 6 lidí.

Karel RYCHLÝ, redaktor
Zeptám se, má připravený bazén a celé toto zařízení nějaká speciální opatření? Mě třeba zajímá, jak to vypadá s dezinfekcí, když lidi chodí do bazénu?

Jan CHABR, radní pro správu majetku Magistrátu hl. m. Prahy /TOP 09/
Tak samozřejmě první věc je, že se zvýšila hladina chloru, která je obsažená ve vodě. Nicméně je to pořád pod přípustnou normu, kterou nám tady stanovuje vyhláška. Co se týká dalších věcí, tak jsou zde doporučení. Lidé by měli dodržovat rozestupy, a to jak u vstupu, tak při pohybu tady ve volných prostorech bazénu. Zároveň jsou zde v těch jednotlivých místech připravené dezinfekční prostředky, Anti-Covid a mýdlo. Zároveň pokud se podíváte, tak třeba vidíte ta odpočinková lehátka. Tak i tady jsme na to mysleli a i tady jsou udělané mnohem větší rozestupy v případě, že by si chtěl některý z návštěvníků odpočinout a lehnou si. Zároveň s tím vším pamatujeme v době úklidu. To znamená, že jsou zde četnější výtěry jednotlivých ploch a je zde zvýšen i ten úklid těch společných prostor, šaten, ale i dlaždiček.

Karel RYCHLÝ, redaktor
Bude už fungovat občerstvení tady uvnitř areálu?

Jan CHABR, radní pro správu majetku Magistrátu hl. m. Prahy /TOP 09/
To občerstvení vlastně v tuto chvíli bude zase fungovat v tom omezeném režimu, režimu s těmi delšími rozestupy. A musíme dodržet vlastně ty věci, které jsou dané nařízením vlády.