Robin SOBEK, moderátor
Praha bojuje s nelegální reklamou, ta se objevuje nejčastěji na sloupech veřejného osvětlení nebo v městském mobiliáři. Náklady za čištění, které probíhají denně, šplhají do milionů korun ročně.

Jan VARGA, redaktor
Praha neustále bojuje s černou reklamou, problém podle vedení města není jen v tom, že se ve veřejném prostoru nachází reklama nelegálně, ale také v tom, že výlepy poškozují městský majetek.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
My máme poměrně striktní pravidla na to, kam se může umisťovat legální reklama a černá reklama je vlastně to, když někdo přijde a nelegálně polepí třeba podchody nebo lampy veřejného osvětlení, mostní konstrukce, tohle všechno je černá reklama a takovou myv Praze nechceme.

Jan VARGA, redaktor
Například správu veřejného osvětlení mají na starosti technologie hlavního města Prahy, které čištění provádějí každý den. Nejčastěji probíhá odstraňování plakátů ručně, používá se ale také takzvaný antiplakátovýnátěr, díky kterému lze plakáty snadno odstranit.

Tomáš NOVOTNÝ, místopředseda představenstva Technologie hl. m. Prahy
Zejména ho používám na vybrané vlastně stožáry, které byly vlastně na základě nějakých historických zkušeností, nejčastěji zneužívány k těm černým výlepům, my aktuálně ve spolupráci s hlavním městem zajišťujeme obnovu těchto antiplakátovacích nátěrů a jejich další rozšíření.

Jan VARGA, redaktor
Město chce v budoucnu rozjet osvětovou kampaň, aby veřejnost poznala, co je a co není černá reklama apřípadně mohli lidé sami plakát odstranit, například ze stožáru osvětlení, který zrovna není určen k polepu.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
Vybraný určitý počet lamp ty se soutěží, veřejnou soutěží pro reklamní zařízení a tam se umisťují předem disponované formáty, jednak tak místech, aby to příliš nevadilo z pohledu toho vizuálního smogu, druhak tak, aby to pořád zachovával funkčnost v té lampě.

Jan VARGA, redaktor
Celkově se v Praze ročně odstraní černé výlepy ze zhruba 3000 stožárů veřejného osvětlení. Jen za to město zaplatí zhruba 6 milionů korun. Jan Varga, televize Praha.