Reynolds KORANTENG, moderátor
Hlavní město poslalo do připomínkového řízení novelu protialkoholní vyhlášky. Ta rozšiřuje seznam míst, kde by mělo být v Praze zakázáno pít alkohol. Lidé pod jeho vlivem by se tak nemohli přiblížit například ke kostelům. Naopak by si mohli dát legálně skleničku v některých parcích.

Háta SASSMANNOVÁ, redaktorka
Azylové domy, výstupy z metra anebo okolí kostelů. Místa, v jejichž bezprostřední blízkosti by nově mohlo být zakázáno v Praze pít alkohol.

Jan CHABR, pražský radní /Spojené síly pro Prahu/
Ta vyhláška je v rámci připomínkového řízení, většinou ten noční ruch dělají návštěvníci, kteří si donesou vlastní alkohol.

Petr HEJMA, starosta MČ Praha 1 /STAN/
Musíme zachovávat důstojnost určitých objektů, zvlášť církevních a dalších.

Háta SASSMANNOVÁ, redaktorka
Vyhlášku teď musí posoudit jednotlivé městské části a míst, kde lidé nebudou moci popíjet alkohol, bude zřejmě ještě víc. Například vedení Prahy 1 by rádo zakázalo konzumaci alkoholu i před policejními služebnami. Situace je kritická třeba v Bartolomějské ulici.

Petr HEJMA, starosta MČ Praha 1 /STAN/
Praha k naší lítosti je párty městem pro mladé z celého světa, určitě bychom chtěli řešit situaci před veřejnými budovami, policejními služebnami.

Háta SASSMANNOVÁ, redaktorka
Schválení novely by znamenalo výrazné změny i pro návštěvníky náplavek. Alkohol by tam mohlo být zakázáno konzumovat od půlnoci do osmé hodiny ráno.

Jan CHABR, pražský radní /Spojené síly pro Prahu/
Mohou si jít sednout když tak na jiný kus řeky, na jinou část náplavky.

Háta SASSMANNOVÁ, redaktorka
K vyhlášce je už teď skeptická opozice. Podle hnutí ANO by bylo lepší důsledněji hlídat dodržování současných pravidel.

Patrik NACHER, pražský zastupitel /ANO/
Primárně by asi to mělo být nastaveno tak, že městská policie bude vymáhat pravidla, která už dnes fungují, jako máte dodržování nočního klidu po dvaadvacáté hodině a podobně.

Háta SASSMANNOVÁ, redaktorka
Vyhláška nově upravuje definici pití alkoholu na veřejném prostranství. Považuje za ni i postávání s otevřenou láhví. Háta Sassmannová, televize Nova.