Robin SOBEK, moderátor
Praha vyhlásila celkem 16 výběrových řízení na pronájem lukrativních prostor na území metropole, mezi nimi jsou také objekty v Praze 1, například na Staroměstském náměstí. Město bude nabídky posuzovat podle nových kritérií, které nedávno schválila Rada města. Ta mimo jiné zohledňují také účel pronájmu.

Jan VARGA, moderátor
Praha nabízí pronájem svých nebytových prostor. V současné době je možné si od hlavního města pronajmout i lukrativní objekty v centru Prahy. Všechny nabídky jsou vyvěšeny na stránkách realitniportal.cz.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
Za těchto podmínek nový výběrový řízení, dneska je vypsáno 16 výběrových řízení na pronájem nebytových prostor. Jedná se o ty opravdu i mnohdy lukrativní nemovitosti. Mimo jiné i objekt na Staroměstském náměstí, jsou to dále i objekty v té centrální části Prahy 1.

Jan VARGA, moderátor
Nabídky zájemců o pronájem teď hlavní město posuzuje podle nových kritérií, která nedávno schválila Rada hlavního města. Mimo cenovou nabídku, která je stále pro město jedním z hlavních kritérií, bude posuzovat také účel pronájmu, prospěšnost projektu a také zkušenosti zájemce.

Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy /Piráti/
Cílem je, abychom neměli centrum plné obchodů s matrioškami a masáží a pedikúry rybama a dalších takových vyloženě čistě turistických atrakcí, které nemají žádnou souvislost ani s Českou republikou a s Prahou už vůbec ne.

Jan VARGA, moderátor
Praha se ještě bude zabývat otázkou koncepce pronájmu prostor do budoucna. Zatím totiž neexistují stanovy, které by určovaly jak moc má vlastně Praha na pronajímání svých objektů vydělávat.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
V rámci majetkové koncepce hlavního města Prahy se zabýváme tím, jakým způsobem budeme přistupovat k pronájmu těch nemovitostí, do jaké míry máme pronajímat nemovitosti za účelem vlastně nějakého neziskového, to znamená plnění veřejného zájmu a do jaké míry ten poměr má být ve prospěch toho komerčního nájmu, toho výnosu, aby tam byly klasické provozy.

Jan VARGA, moderátor
V rámci komerčních pronájmů na lukrativních místech totiž může město vydělat až 45 000 Kč za metr čtvereční. Nekomerčním projektům pak určuje cenu kolem 400 Kč za metr čtvereční. Jedním z objektů, o kterém se bude v tomto duchu rozhodovat, je například Holešovická tržnice.