David WILCZEK, redaktor
Pražští podnikatelé, zejména ti podnikající v cestovním ruchu a gastronomii, se v minulém roce potýkali s obrovskými problémy v důsledku koronavirové krize a s ní spojenými vládními opatřeními. Hlavní město se proto snažilo podnikatele podpořit mnoha způsoby.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy
My jsme pro rok 2020 kompletně odpustili poplatky za předzahrádky. Umožnili jsme předsunutý prodeji před provozovnami v rámci centra města ale i širšího okolí. Nebo co jsme udělali pak pro podnikatele, kteří jsou ve vlastním nájmu, tak ve vlastním nájmu jsme spouštěli nájmy.

David WILCZEK, redaktor
I letos chce pražský magistrát reagovat na nepříznivou pandemickou situaci a poskytnout podnikatelům finanční úlevy.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy
My jsme rozhodli o odpuštění poplatků za předzahrádky i pro ty první 3 měsíce letošního roku. A co se týká dalšího, tak zejména v oblasti cestovního ruchu jsme v danou chvíli odpustili poplatky za ubytování osob, zase aby to nezatěžovalo ty hoteliéry, protože tam existoval i zálohový systém.

David WILCZEK, redaktor
Přestože městské části přijdou o nemalé příjmy, tento krok hlavního města kvitují.

Karel Grabein PROCHÁZKA, radní MČ Praha 1
My s tímto jakoby rozhodnutím do konce března určitě problém nemáme. Možná jenom pro vaši informaci, tak těch 400 předzahrádek ročně nám generuje nebo když jsme si počítali ten výpadek, který je od toho loňského března do března letošního roku, tak je to pro městskou část kolem 45 000 000.

David WILCZEK, redaktor
Vedení hlavního města taktéž plánuje investovat prostředky do obnovení cestovního ruchu. Prostřednictvím marketingových kampaní chce přilákat zpět zahraniční turisty.