David WILCZEK, redaktor
Praha spustila projekt autorského čtení pro veřejnost, které se bude konat každý první čtvrtek v měsíci na Hořejším nábřeží, konkrétně v kobce 17. Zájemci se tak mají možnost seznámit nejen se svými oblíbenými autory, ale i s nově zrekonstruovanými prostory.

Jan CHABR, radní pro majetek hl. m. Prahy /TOP09, Spojené síly pro Prahu/
Jsme se s kolegy zamýšleli, s panem kurátorem náplavek, co přinést nového inovativního, a právě z toho vznikl nápad v té komunitní kopce, to znamená kobce, kde se konají galerie, kde se konají různá setkávání, že by mohla probíhat autorská čtení různých českých autorů. Kolegové oslovili pana Michala Viewegha. Ten se stal odborným garantem toho celého programu.

David WILCZEK, redaktor
Vzhledem k vládním opatřením spojeným s koronavirovou pandemií proběhlo první autorské čtení bez účasti veřejnosti. Na premiéru byla pozvána spisovatelka a překladatelka Alena Mornštajnová, která je známá svými díly Hana či Tiché kroky. /ukázka/

Alena MORNŠTAJNOVÁ, spisovatelka
Já jsem četla úryvek ze své nové knihy Listopad, která vyjde v polovině dubna. A bylo to vlastně moje první čtení z téhle knihy.

David WILCZEK, redaktor
Druhým hostem byl Michal Viewegh, který je známý hlavně díky knihám Báječná léta pod psa či Výchova dívek v Čechách.

Michal VIEWEGH, spisovatel
Říkám, že nejlepší test toho textu pro autora je ho přečíst před 20 nebo 200 lidma, jo, tam okamžitě pozná, co vlastně napsal.

David WILCZEK, redaktor
Ihned, jak to vládní opatření umožní, plánuje hlavní město obohatit autorská čtení o doprovodný program.

Jan CHABR, radní pro majetek hl. m. Prahy /TOP09, Spojené síly pro Prahu/
Pak tady bude i návazná diskuze, kde se můžou pobavit o tom, co toho kterého autora vedlo k napsání té které knížky.

David WILCZEK, redaktor
Záznamy z autorských čtení naleznou zájemci na webových stránkách a sociálních sítích hlavního města nebo pražských náplavek. Zde bude k dispozici i první díl s Alenou Mornštajnovou.