David WILCZEK, redaktor
Trojmezí je rozsáhlým nezastavěným územím na pomezí Prahy 10, 11 a 15. Jeho součástí je přírodní park Hostivař - Záběhlice a chráněné území meandr Botiče. Pražský magistrát proto připravil memorandum, jehož cílem je zachovat tuto lokalitu v maximální míře pro místní obyvatele.

Jan CHABR, radní pro majetek hl. m. Prahy /TOP09, Spojené síly pro Prahu/
My jsme připravili memorandum, kde deklaruje všechny městské části, že by bylo vhodné získat tyto pozemky do vlastnictví hlavního města Prahy, a to buď formou úplatných nabytí nebo formou směn právě s těmi různými subjekty, i z toho důvodu, že by mohlo v budoucnu třeba hrozit, že by se část toho území mohla oplotit, i kdyby se tam nerealizovala vlastní bytová výstavba, tak by to mohlo začít sloužit například jako průmyslové zahradnictví nebo sady, které ze zákona jdou oplotit. My tomu chceme předejít.

David WILCZEK, redaktor
Například radnice Prahy 11 chce na tomto území vybudovat nejrůznější sportoviště a zároveň vysadit dostatek zeleně.

Martin SEDEKE, místostarosta MČ Praha 11 /ODS/
Dále plánované projekty, týkající se veřejného koupaliště, které nyní připravujeme, ale i toho, co připravuje pan kolega, říká tomu pumptracková dráha. A naše představa je, že by to území primárně mělo sloužit pro volnočasové aktivity obyvatel, jejich rekreaci, takže by mělo tvořený parky a takovými investicemi.

David WILCZEK, redaktor
Hlavní město plánuje zhotovit urbanistickou studii celého území. Ta by měla přesně definovat, jak budou pozemky v budoucnu využívány.

Jan CHABR, radní pro majetek hl. m. Prahy /TOP09, Spojené síly pro Prahu/
Ani město dneska nechce nabývat se záměrem toho, že bude stavět. Záměr, proč by to město chtělo nabývat je to, aby zde byla klidová zóna, aby zde bylo volnočasové využití.

David WILCZEK, redaktor
Memorandum by mělo být zastupitelstvem hlavního města schváleno do konce března. Následné jednání se soukromými majiteli o odkupu pozemků však zřejmě potrvají delší dobu.