redaktor
Chcete začít běhání nebo si jen zaběhat pod dohledem zkušených trenérů? Pak byste měli navštívit běžeckou školu Prahy 4. Pravidelné lekce se konají každý čtvrtek od 18 hodin u krčského lesa. Sraz účastníků je u rybníka Labuť. Projekt podporuje městská část. Pražské lavičky bude mít i Bratislava

Lukáš KUBÁT, moderátor
Hlavní město Slovenské republiky Bratislava by mohlo mít stejné lavičky, koše nebo stojany na kola jako Praha. Radní totiž na svém jednání schválili poskytnutí podlicence k prvkům pražského mobiliáře..

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
Pro Bratislavu a jejího primátora pana Matouše Vala to je tak atraktivní design, že se rozhodl, oslovil nás osobou pana primátora, jestli by Bratislava mohla používat stejný mobiliář jako má vysoutěžený Praha a my jsme řekli, že ano.

Zdeněk HŘIB, primátor hl. m. Prahy, lékař /Piráti/
Jsem velice rád podpořil ten nápad pana primátora Bratislavy Matuše Vala, že by vlastně Bratislava mohla využívat ten pražský design. Jsem velice rád, že se k tomu připojili i ostatní radní, že skutečně ta lavička, o kterou má tedy Bratislava ten hlavní zájem, bude skutečně určitým symbolem partnerství mezi našimi městy.

Katarína RAJČANOVÁ, mluví města Bratislava
/nesrozumitelné/ lavičky navazuje na starou dobrou československu lavičku a /nesrozumitelné/ a my si myslíme, že tento design se hodí i do našeho města, do Bratislavy. Zároveň jsme se poučili, že je v Praze architektonická soutěž trvala skoro 2 roky a bylo to teda komplikovaný proces. Do bratislavských ulic chceme co nejdříve dostat více pohodlných míst na sezení, a proto jsme se rozhodli oslovit Prahu, zda by se o svůj design s námi podělila.

Lukáš KUBÁT, moderátor
Praha poskytne Bratislavě podlicenci k lavičce bezplatně, a pokud bude vedení hlavního města Slovenska chtít, nemusí zůstat jen u ní.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
Pakliže se Bratislava rozhodne, že bude chtít užívat pražské koše nebo stojany na kola, tak bude bude moci. A myslím si, že to je velké vyznamenání těm autorům toho designu, které, který byl navržen na studiu Artěl, který ten pražský originální design vytvořil.

Lukáš KUBÁT, moderátor
Pražskou lavičku už si obyvatelé Bratislavy mohou prohlédnout a vyzkoušet. Naleznou ji na Priciálním náměstí. Lukáš Kubát, televize Praha.