Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
V metropoli přibude legálních ploch pro graffiti. Rozhodl o tom pražský magistrát. Sprejeři by tak v budoucnu mohli legálně sprejovat například na zeď Pražské tržnice nebo na sloupy pod severní a jižní tribunou strahovského stadionu.

Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Pražský magistrát pomůže s rozšířením míst pro legální graffiti. Chce tak dát možnost projevit se streetartových umělcům. Zároveň si od rozšíření těchto ploch slibuje méně nevyžádaných graffiti v metropoli.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
My jsme řešili v minulosti nelegální graffiti, takové to pokreslování ať už obecních budov, anebo i budov soukromých majitelů. Zároveň je to prostě společenský fenomén. Ty graffiti tady budou a jenom je všude zakazovat si myslíme, že je špatně. Proto jsme si řekli, že bychom chtěli vybrat místa a plochy, kde by se vlastně tohle umění mohlo provozovat legálně.

Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Ke stávající místům v metropoli, která jsou vyhrazená pro legální graffiti, tak už brzy přibudou další. Sprejeři by je mohli najít například v Praze 7.

Tadeáš PROVAZNÍK, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy
V tuto chvíli máme 2 takové plochy, které by v nejbližší době mohly sloužit veřejnosti právě pro streetartové věci. Ta první je přímo Pražská tržnice, respektive její zeť. A dále také na adrese Komunardů 46 tak je už dlouhou dobu zeď, na které se i v minulosti hodně sprejovalo a my bychom byli rádi, kdyby zde mohli lidé legálně sprejovat.

Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
A mluví se také o strahovském stadionu.

Jan CHABR, radní hl. m. Prahy /Spojené síly pro Prahu/
Máme nějaké konkrétní tipy, ale je to ještě asi předčasné tady říkat, protože nemáme k tomu stanoviska památkářů. Tím, že v Praze samozřejmě velká část těch fasád a toho vzhledu podléhá nějakému památkovému schválení a památkové ochraně, tak teď to bude na tu diskusi s památkáři. Ale jedna z těch ploch, která je vytipována, je třeba Velký strahovský stadion, nicméně jeho části, protože zase část toho strahovského stadionu je dneska chráněná tou památkovou ochranou.

Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Vedení hlavního města chce mít seznam všech ploch vhodných pro legální graffiti vyhotovený do konce letošního roku.