Moderátorka:

Vánoční trhy se v Praze stejně jako v jiných českých městech budou letos naplno konat po třech letech. Podle radního Jana Chabra jsou ve znamení udržitelnosti. Chtějí se zkrátka přizpůsobit současné situaci. Osvětlení bude z nejmodernější technologie a skromnější než dříve.

Libor Votruba, majitel společnosti Taiko:

Máme za sebou těžké období, vlastně trhy se nyní nekonaly dva roky, ale je to vlastně po třech letech, kdy znova začínáme. Velmi intenzivně pracujeme na tom, abychom připravili krásnou vánoční atmosféru tady na Staroměstském náměstí, na Václavském náměstí a na náměstí Republiky, tak abychom naši malým i velkým návštěvníkům přinesli radost do jejich srdcí.

Jan Chabr, zastupitel městské části Praha 6, radní pro správu majetku:

Na Mariánském náměstí budou i menší trhy, které budou prezentovat výrobky pražských jednotlivých domovů a jednotlivých neziskových organizací. Ten vánoční stromeček máme v jakémsi duchu udržitelnosti. Nekácíme ten nejhezčí strom v lese, ale vybíráme strom, který by se musel pokácet. Ten letošní pochází z obce Mlýny u České Kamenice, kdy stál v úzkém pruhu deseti metrů mezi silniční komunikací a železniční tratí. S ohledem na to, v jaké se situaci nachází celá Česká republika, jsme přistoupili i s jistou mírou udržitelnosti v rámci celých Vánoc. Proto i slavnostní osvětlení v rámci hlavního město Prahy používá tu nejmodernější ledkovou technologii a je v malinko menší míře, než bylo v těch minulých letech.