Jana Chabra (TOP 09), radního hl. m. Praha

* Okolí stanice Budějovická je dlouhodobě ve špatném stavu. Co si slibujete od vzniku komise pro řešení jeho budoucnosti?

Chceme, aby vznikla společná dohoda o tomto území, kdy problémem současného technického stavu je roztříštěné vlastnictví jednotlivých parcel pozemků, a tedy pro jakoukoliv budoucnost a rozvoj lokality je potřený konsenzus vlastníků.

* Lidé často kritizují uvolněnou dlažbu a vodu, která kape ze stropu podchodu na Budějovické, i uzavřenou terasu nad stanicí. Jaký je z vašeho pohledu největší problém v této oblasti?

To je právě to roztříštěné majetkové vlastnictví. Nicméně po dlouhých jednáních s jednotlivými aktéry, což jsou společnosti DBK, Česká spořitelna, Dopravní podnik hl. m. Praha, ale i majitelé stánků v podloží terasy a samotné hl. m. Praha, se nám podařilo dojít k dohodě týkající se opravy terasy. V danou chvíli je ze strany hl. m. Prahy vypsáno výběrové řízení na zakázku pro dodavatele stavby a rekonstrukci terasy, aby se terasa a okolí mohlo vrátit k normálnímu životu.

* Pokud představy vlastníků objektů a pozemků u Budějovické budou velice protichůdné, máte připraven možný kompromisní scénář?

Co se týká řešení terasy, zde již věřím, že došlo k dohodě, což dokládá podepsané memorandum se všemi dotčenými majetkovými aktéry. Do budoucna je nicméně zřejmé, že vyvstanou další otázky rozvoje lokality, tedy nejenom zmíněné terasy. Toto bude jistě předmětem dlouhých debat i s městskou částí Praha 4 a jejími občany a spolky.