Pavla KOSÍKOVÁ, moderátorka
Jednomu z nejstarších tržišť v Praze hrozí zánik. Havelské tržiště funguje od roku 1232. Teď se má jeho plocha zmenšit skoro o třetinu a snížit se má i počet stánků. Živnostníci a provozovatel jsou proti, tvrdí, že o práci přijde minimálně 80 drobných podnikatelů. Vedení hlavního města ale tvrdí, že záměrem je přizpůsobit sortiment lidem, kteří v Praze 1 bydlí.

Monika NOVÁKOVÁ, redaktorka
Havelské tržiště provozuje 27 let. František Soukup je už třetí generací, první byl jeho děda, který od roku 1935 vozil na trh květák, dřívější zelináře vystřídaly hlavně turistické suvenýry, s těmi ale novela tržního řádu už nepočítá.

František SOUKUP, provozovatel Havelského tržiště
Nebude tady se smět prodávat kůže, která je tady od středověku, keramika, výrobky ze dřeva, potraviny, výrobky z proutí, různý hračky, suvenýry, pohlednice, obrázky.

Jan CHABR, pražský radní /TOP 09/
Směřuje k tomu, aby to Havelské tržiště zase plnilo trošku tu roli původní, to znamená, aby se tam prodávali věci, které jsou k užitku a funkčnosti místních obyvatel.

Helena HYBŠOVÁ, majitelka květinářství
Češi tady bohužel už nebydlejí, Praha 1 je natolik vylidněná, že prostě opravdu se nedá říct, že by k nám chodili Češi.

Petr HEJMA, starosta Prahy 1 /STAN/
To není pravda, to se říká, ale my tady žijeme od nepaměti, jsme místem pro život především těch místních.

Monika NOVÁKOVÁ, redaktorka
Helena Hybšová prodává zejména květiny, tenhle sortiment podle novely na Havelském tržišti zůstat může.

Helena HYBŠOVÁ, majitelka květinářství
Podívejte se, kde máte Čechy, já jsem od rána třeba nic neprodala.

Jan CHABR, pražský radní /TOP 09/
Problém, na který si stěžovali někteří trhovci, bylo to, že to samotné květinářství neuživí, my tam budeme hledat nějakou přechodnou dobu, aby ty lidé nemuseli skončit ze dne na den.

Helena HYBŠOVÁ, majitelka květinářství
Spor o velké tržiště ale ještě není u konce, trhovci se proto dnes sešli se zástupci města. Snažili se je přesvědčit, aby plán změnili. Monika Nováková, Česká televize.