Ondřej ŠVEC, redaktor
Každý rodič na světě si přeje, aby jeho dítě bylo zdravé. V opačném případě je závislé na zdravotní péči terapeutů a rodičů. Jedním z center, které se o takovéto děti stará, je klinika Axon, kde pražská radní Milena Johnová předala šek ve výši 80 000 Kč.

Milena JOHNOVÁ, radní hl. m. Prahy /Praha sobě/
Mě těší, že právě Alkmeon ty finanční prostředky dostal, protože myslím, že ta pomoc, kterou poskytují rodinám, kde se starají o člena, který má nějaké zdravotní postižení, tak je velmi významná a účinná.

Ondřej ŠVEC, redaktor
Hlavní předností neurorehabilitační kliniky je nejen to, že pomáhá dětem s dětskou mozkovou obrnou a dalšími vadami, ale velký důraz klade i na sociální aspekt a na pomoc rodinám, které se dostanou do složité životní situace.

Kateřina MATESOVÁ, sociální terapeutka kliniky Axon
A to je především finanční oblast. Je to oblast výživy dětí, jak mají děti správně se stravovat, aby to prospívalo jejich zdraví, protože mají specifické požadavky na různé potraviny a vitaminy, minerály a podobně.

Ondřej ŠVEC, redaktor
Díky podpoře od města, dárců a formou nejrůznějších dotací může klinika nabídnout pacientům skutečně špičkovou zdravotní péči, díky které začala řada z nich znovu chodit.

Jarmila ZIPSEROVÁ, primářka kliniky Axon
Naše centrum jako jediné v České republice má robota na výcvik chůze, který vlastně dokáže pracovat jen s dospělými, tak s dětskými pacienty.

Ondřej ŠVEC, redaktor
A proto je dobrou zprávou, že hlavní město chce takovýmto pacientům pomáhat dlouhodobě.

Milena JOHNOVÁ, radní hl. m. Prahy /Praha sobě/
Věřím tomu, že společně s kolegy, jak v Radě, tak v zastupitelstvu budeme i nadále podporovat a rozvíjet nebo vytvářet podmínky pro rozvoj takových služeb.

Ondřej ŠVEC, redaktor
Šek ve výši 80 000 Kč tak určitě nepřijde nazmar. Vedení kliniky chce dokoupit speciální pomůcky do místnosti určené na péči o handicapované děti.