Lukáš Kubát, redaktor:

Jménem hlavního města byl zaslán ministru zdravotnictví a na vědomí ministru školství dopis s apelem na zrušení povinnosti žáků mít zakryté dýchací cesty při výuce ve školách. Data od 12. dubna do minulého týdne totiž podle vedení metropole hovoří jasně.

Vít Šimral, radní hl. m. Prahy (Piráti):

Na území hlavního města Prahy úrovni základních škol a středních škol vykonáno celkem 794 562 testy u žáků a 152 273 testy u zaměstnanců škol a z těch testů bylo pozitivních konfirmovaný PCR metodou celkem 98. To znamená, pouze každý desetitisící test. Ta nálož tedy v té populaci školství vypadá tedy jako velmi malá. Není tam žádný zvyšující se trend. Ale zároveň bohužel je trend v současné době zvyšujících se teplot, což přináší daleko vyšší diskomfort při nošení roušek ve školách.

Lukáš Kubát, redaktor:

Radní Vít Šimral by tak chtěl, aby se do konce školního roku už roušky nebo respirátory při výuce nosit nemusely. Stejně to vidí i pražský primátor.

Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy (Piráti):

Zvlášť když v hospodě si už můžete posedět vlastně bez roušky, tak já nevidím důvod, proč by vlastně žáci ve školách ty roušky měli mít ve třídách. Ostatně stejně takto se k tomu vyslovil i ten odborný tým MeSES. A de facto je to i v souladu s tím, co odešlo ze Svazu měst a obcí otevřeným dopisem.

Lukáš Kubát, redaktor:

Zároveň v dopise ministrovi zdravotnictví také přišlo ujištění o budoucí podobě testování v hlavním městě.

Vít Šimral, radní hl. m. Prahy (Piráti):

Od září 2021 pro ten další školní rok jsme připraveni ve spolupráci s pražskými laboratořemi plošně začít testovat PCR metodou, abychom v okamžiku, kdy se děti zpátky vrátí do školy, něco neprošvihli.

Lukáš Kubát, redaktor:

Konec povinnosti nosit roušky ve školách by podle dřívějších vyjádření premiéra Andreje Babiše mohl být platný během několika málo dní. Lukáš Kubát, televize Praha.

Mediální data