Lukáš KUBÁT, redaktor
Hlavní město řeší budoucnost dvou legendárních fotbalových stadionů - Ďolíčku, kde sídlí fotbalisté Bohemians Praha a stadionu Viktorky Žižkov v Seifertově ulici.

Vít ŠIMRAL, radní, hl. m. Praha /Piráti/
U Bohemky v současné době plánujeme architektonickou soutěž na podobu nového stadionu s tím, že v současné době hlavně vyjednáváme s TJ Sokol Vršovice, kterým patří ty pozemky, které jsou nad severní tribunou. Protože stadion, aby skutečně mohl mít ty parametry ligového a UEFA stadionu, potřebuje právě větší pozemky.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Až se město dohodne s vršovickými Sokoly, mohla by architektonická soutěž na podobu Dolíčku být vyhlášena. Zároveň by v areálu mohlo vzniknout i sportoviště, které by místní Sokol mohl využívat. Stavba nového stadionu bude ale Prahu stát hodně peněz.

Vít ŠIMRAL, radní, hl. m. Praha /Piráti/
Už před 10 lety byla ta rekonstrukce odhadována přibližně 400 000 000 Kč. Od té doby pochopitelně ceny vzrostly. Počítáme s tím, že do rekonstrukce bude muset hlavní město vložit nějakým způsobem vyšší stovky milionů korun.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Komplikovanější situace je u stadionu Viktorie Žižkov v Seifertově ulici.

Vít ŠIMRAL, radní, hl. m. Praha /Piráti/
My jednáme o tom, že bychom na podzim poskytli účelovou dotaci městské části Praha 3 ve výši přibližně 25 000 000 Kč na tu první sanaci potřeb, které jsou v té infrastruktuře, to znamená hlavně co se týče revitalizace tribuny a toho sociálního zázemí. Ten rozdíl proti Bohemians je v tom, že vlastně bohužel všechny pozemky, které přímo vlastně obklopují samotný stadion, už nejsou v majetku magistrátu ani tedy městské části a tím pádem možnosti revitalizace, rekonstrukce, vůbec nakládají s tím územím jsou daleko více limitované než v případě Dolíčku.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Vše bude také záležet na jednáních s majiteli pozemků v okolí, městskou částí a majitelem klubu. Už je ale jasné, že příští druholigovou sezónu Viktorka hrát na Žižkově nebude a na nějakou dobu se její soutěžní zápasy přesunou na fotbalový stadion SK Prosek.