Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 3.7.2020 Praha poskytne dotace na rekonstrukci bytů v městských částech Praha 3 a Praha 10
  Zastupitelstvo hlavního města Prahy ve čtvrtek 2. 7. schválilo poskytnutí dotace z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy ve výši téměř 11 milionů. Praha 3 tak dostane bezmála 5,6 milionu korun na opravu tří bytů a Praha 10 více než 5,2 milionu korun na opravu sedmi bytů.
 • 3.7.2020 Praha přispěje na opravy památek i vkusné vývěsní štíty v rámci kultivace města
  Hlavní město schválilo v tomto týdnu dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace pro kultivaci označování provozoven na území Pražské památkové rezervace, z druhého mohou vlastníci památkově významných objektů čerpat příspěvky na opravu budov i uměleckých předmětů. Zároveň byly vypsány i termíny seminářů na tato témata pro provozovatele obchodů a vlastníky památkově významných objektů.
 • 3.7.2020 Nový model výpočtu sportovních grantů dostal zelenou
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy včera schválilo poskytnutí dotací na základě Programu podpory sportu a tělovýchovy pro rok 2020 v celkové výši 420 359 000 Kč. Hlavní proměnnou pro určení částky dotace je velikost mládežnické základny daného sportu. Na základě nového matematického modelu se nyní výpočet řídí počtem členů klubů do 16 let věku, který se vynásobí s finančními náklady na vybavení sportovce a na pronájem sportoviště, z toho pak následně vzejde maximální přidělená částka grantu.
 • 2.7.2020 Zastupitelstvo potvrdilo stavbu lanovky mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi
  Do pěti let propojí městské části Praha 6, Troju a Prahu 8 lanová dráha. Zastupitelstvo hl. m. Prahy dnes schválilo investiční záměr její stavby, celkové náklady se odhadují na 1,5 miliardy korun. Celkem 2,5 kilometru dlouhá jízda z Podbaby do Bohnic se 100metrovým převýšením a překonáním řeky tak potrvá jen sedm minut.
 • 2.7.2020 Pražské zastupitelstvo schválilo založení ústavu Kampus Hybernská. Spolupráce s Univerzitou Karlovou tak bude i nadále pokračovat
  Zastupitelé hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou založení stejnojmenného zapsaného ústavu. Hlavní město do něj vloží 10 milionů korun. Kampus Hybernská je dlouhodobý úspěšný projekt UK a Magistrátu hlavního města Prahy, který nabízí lidem různé možnosti využití volného času.
 • 2.7.2020 Praha po vzoru evropských metropolí navrhla zákon, který chce dát obcím větší pravomoci k regulaci platforem zprostředkujících krátkodobé ubytování
  Radní pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení Hana Kordová Marvanová získala od Zastupitelstva hlavního města Prahy pověření jednat s poslanci a senátory o novelizaci živnostenského zákona. Navrhovaná legislativní změna předpokládá, že obce budou moci za účelem regulace krátkodobých ubytovacích služeb v bytových domech, rodinných domech nebo ve stavbách pro rodinnou rekreaci vydat nařízení, které upraví období, po které bude v těchto prostorách poskytování ubytovacích služeb zakázáno, a podmínky, za jakých bude možné v uvedených prostorách ubytovací služby poskytovat.
 • 1.7.2020 Pražský inovační institut má nového ředitele
  Na základě otevřeného a transparentního výběrového řízení na pozici nového ředitele Pražského inovačního institutu byl po komisní shodě vybrán Bohumil Kartous.
 • 1.7.2020 Pražské městské části se zapojují do aplikace CityVizor. Zpřístupňují tak své hospodaření veřejnosti
  Od loňského prosince se do aplikace CityVizor zapojilo sedm městských částí. Další, které projevily zájem, se nachází v přípravné či testovací fázi projektu. Jedná se o důležitý krok směrem k větší transparentnosti hospodaření a dalšího otevírání města občanům. Všechny pražské městské části mají možnost zapojit se do aplikace, přičemž technickou podporu jim poskytuje městská společnost Operátor ICT.
 • 1.7.2020 Návštěvnost pražských bazénů v době korony klesla hlavně kvůli zrušeným školním plaveckým kurzům
  Pražané na bazény a aquaparky nezanevřeli. Po jejich znovuotevření ke konci května se návštěvnost začíná blížit loňským číslům. Platí to alespoň pro plavecký stadion na Strahově a aquacentrum Šutka, které jsou v majetku hlavního města.
 • 30.6.2020 Náměstek primátora Petr Hlubuček je zdravý, má negativní test na COVID-19
  Náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček, který 16. června onemocněl novým typem koronaviru, má poslední dva testy na COVID-19 negativní. Podle lékařů a hygieniků se tak vyléčil a může opustit karanténu a vrátit se zpět do práce.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: