Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 27.7.2021 Pražská kohoutková voda bude ještě kvalitnější. Díky miliardovým investicím
  Ve vodárenské soustavě hlavního města Prahy byly v posledních týdnech dokončeny investice za více jak 1,5 miliardy korun, které významně přispějí k ještě vyšší kvalitě kohoutkové vody v metropoli. Základem modernizace je přechod na zcela novou technologii úpravy vody pomocí filtrace přes granulové aktivní uhlí. Nově funguje tato technologie v modernizované vodárně v Podolí, která se díky investici ve výši 300 milionů opět stala plnohodnotnou součástí pražské vodárenské sítě. V těchto dnech je zprovozněna obdobná technologie také v Úpravně vody Želivka, a.s., která patří k největším v Evropě. Výše této investice dosáhla 1,2 miliardy.
 • 26.7.2021 Nejvyšší správní soud potvrdil zákaz tzv. pivních kol v ulicích metropole
  Nejvyšší správní soud (NSS) po více jak roce a půl ukončil spor ohledně zákazu tzv. pivních kol v ulicích Prahy a potvrdil správnost opatření obecné povahy, které hlavní město vydalo, aby předešlo jízdám beerbiků zvláště v centru města. Kasační stížnost provozovatelů po rozsudku Městského soudu z března tohoto roku u NSS neuspěla.
 • 26.7.2021 Dokončené očkování má více než 82 procent Pražanů nad 80 let. Proočkovanost zbytku populace dál stoupá
  V Praze naplno pokračuje očkování proti koronaviru i v období letních měsíců. Téměř 43 procent obyvatel metropole má už za sebou obě dávky vakcíny. Dohromady bylo v Praze podáno 1,74 milionu dávek očkovací látky, a to i lidem z jiných krajů.
 • 26.7.2021 Hlavní město dál rozšiřuje podporu rozvoje pobytových služeb pro seniory v městských částech. Do roku 2024 má být k dispozici několik set nových lůžek
  Hlavní město v rámci nového systému podpory a financování pobytových služeb pro seniory v městských částech plánuje rozšířit počet lůžek až o 400, a to už do roku 2024. Například městská část Praha 3 nyní vyhlašuje soutěž o návrh na dům sociálních služeb v ulici Pod Lipami. Cílem je nalézt architektonický návrh nového zařízení poskytujícího komplexní pobytovou péči pro seniory a zároveň tým architektů, který bude následně celý projekt zpracovávat a projednávat.
 • 23.7.2021 Na Kampě končí výstava Rudé století
  Pražané i návštěvníci hlavního města mají posledních pár dní příležitost navštívit plenérovou výstavu Rudé století, kterou ke 100 letem vzniku Komunistické strany Československa připravilo společně Muzeum paměti XX. století a Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových. 27. července se koná poslední komentovaná prohlídka pro veřejnost, bude představena publikace stručně mapující stoletou historii KSČ a následovat bude debata s historiky na zahradě Werichovy vily. Celý program je volně přístupný veřejnosti.
 • 19.7.2021 Plátna Muchovy Slovanské epopeje jsou nainstalována v Moravském Krumlově, výstava začne na přelomu července a srpna
  V uplynulých několika týdnech byla za přísných bezpečnostních opatření do zámku v Moravském Krumlově převezena z depozitáře kompletní Slovanská epopej. Na instalaci pláten ve zrekonstruovaných sálech zámku i nastavení ideálních klimatických podmínek dohlíželi odborníci a restaurátoři z Galerie hl. m. Prahy, která dílo cyklus pláten spravuje.
 • 19.7.2021 Praha chce rozšířit projekt RE-USE center
  Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv. RE-USE pointů. Praha se tak chce soustředit na předcházení vzniku samotného odpadu a minimalizovat vznik nového odpadu.
 • 19.7.2021 Stáda ovcí, koz a skotu se opět pasou v nejcennějších přírodních oblastech Prahy
  Hlavní město zajišťuje na zvláště chráněných územích metropole přírodě šetrné obhospodařování svých pozemků s pomocí tří stád ovcí a koz i dvou stád skotu. Díky pastvě, která zde byla obnovena v roce 2000, se také daří v těchto lokalitách udržet druhovou pestrost. Pražané mohou zvířata aktuálně pozorovat třeba v Prokopském údolí, na Podbabských skalách nebo v Milíčovském lese.
 • 16.7.2021 Místopředseda Evropské komise vnímá Prahu jako důležitého partnera v prosazování společných cílů v oblasti životního prostředí
  V Rezidenci primátora hl. m. Prahy v pátek zahájil svou návštěvu České republiky první místopředseda Evropské komise Frans Timmermans. Sešel se s primátorem hl. m. Prahy Zdeňkem Hřibem, náměstkem primátora pro oblast životního prostředí Petrem Hlubučkem, poslancem Janem Lipavským a předsedou pražské klimatické komise Martinem Bursíkem. Shodli se na společných cílech Prahy a Evropské unie v oblasti životního prostředí a klimatické změny. Část jednání se také týkala pražského Klimatického plánu, který byl v minulých měsících schválen a má srovnatelné cíle jako legislativní balíček EU pro snížení emisí do roku 2030 Fit for 55.
 • 15.7.2021 Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje nově jak PCR, tak antigenní testy a další služby
  Od čtvrtka 15. července 2021 je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: