Autory nejlepších plakátů ocenil v Kongresovém centru Praha radní hl. m. Prahy Radek Lacko a předal jim diplomy a hodnotné ceny. Absolutním vítězem soutěže se stala Kateřina Masáková z Vyšší odborné školy uměleckoprůmyslové a Střední uměleckoprůmyslové školy na Žižkově náměstí.

„Bylo mi ctí ocenit práci talentovaných výtvarníků, kteří se chopili výzvy a vytvořili plakát pro následující, již 11. ročník Antifetfestu, který se bude opět konat pod mojí záštitou. Předně bych rád poděkoval všem zúčastněným za jejich aktivitu a odhodlání, s jakým dali najevo, že jim myšlenka Antifetfestu není lhostejná. Kdo z žáků a studentů doteď váhal, zda se zúčastnit, tomu bych chtěl dodat odvahy. Videa na téma drogy, šikana, domácí násilí, rasismus a další pomáhají v primární prevenci rizikového chování, čemuž já z pozice radního pro oblast zdravotnictví z celého srdce fandím,“ uvedl radní Radek Lacko.

Zároveň radní Lacko slavnostně vyhlásil XI. ročník amatérské filmové soutěže Antifetfest 2018, kterou tradičně hl. m. Praha ve spolupráci s městskými částmi Praha 1 – 22. Do soutěže mohou žáci i studenti přihlásit desetiminutový obrazový snímek s námětem rizikového chování jako je např. drogová závislost, kriminalita, šikana, rasizmus, záškoláctví, gambling nebo domácí násilí. Nejlepší filmy z obvodních kol, které pořádají jednotlivé městské části, postoupí do finále soutěže, které se bude konat v červnu 2018 v Kině Lucerna.

Více o soutěži naleznete na www.antifetfest.cz

Vítězové soutěže O nejlepší plakát Antifetfest 2018

Kategorie základních škol:

  1. místo získala Rozálie Vlachová z Gymnázia Budějovická
  2. místo získal Jakub Gazda ze Základní školy Grafická
  3. místo získala Veronika Vu My z Gymnázia Budějovická
  • Čestné uznání získala Anna Semeráková ze Základní umělecké školy Vadima Petrova

Kategorie středních škol:

  1. místo obsadila a absolutní vítězkou soutěže se stala Kateřina Masáková z Vyšší odborné školy uměleckoprůmyslové a střední uměleckoprůmyslové školy
  2. místo obsadila Klára Sajdlová z 1. KŠPA Praha
  3. místo získal Jan Novotný z  Vyšší odborné školy uměleckoprůmyslové a střední uměleckoprůmyslové školy

Přílohy: